wcobytupograć #1: Spirits | Tabletowo.pl

wcobytupograć #1: Spirits

Dołącz do dyskusji 0
spirits android

Raz na jakiś czas w Google Play pojawia się gra tak przemyślana i dopracowana, że od samego spojrzenia na ikonę aplikacji oraz pierwszych sekund w menu wiadomo jest, że mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. Takie wrażenie odniosłem uruchamiając grę Spirits debiutującego na Androidzie studia Spaces of Play i, ku mej uciesze, także tym razem moje przerzucie okazało się trafne.

Spirits jest grą logiczną opierającą swą filozofię w dużej mierze na znanych na pewno starszym graczom Lemmingach. Celem produkcji jest takie pokierowanie stadkiem zbłąkanych duszyczek, aby jakaś ich część zdołała pokonać dany level, docierając bezpiecznie do tajemniczego portalu. Podczas tej wędrówki jesteśmy w stanie przeobrażać ich transcendentalne ciała tworząc schody, wiercąc w glebie oraz wpływając na przepływ wiatru w levelu – wszystko po to, aby odpowiednia ilość dusz dotarła do spirali. Brzmi banalnie, gra się genialnie.

wcobytupograć #1: Spirits

Osobiście najbardziej cenię produkcje, które potrafią wytworzyć swoją własną, unikalną atmosferę. Całkowicie wciągają klimatem i angażują grywalnością. I takie właśnie jest Spirits. Jeżeli chodzi o oprawę audio-wizualną oraz sterowanie – feeling tej gry jest po prostu fenomenalny. Mistyczna, pastelowa grafika potrafi oczarować każdego wymagającego estetę. Połączenie wizualnego artyzmu z hipnotyzującą, ambientową muzyką sprawia, że przyjemność płynąca z gry to szczerozłoty miód. Tak ważne sterowanie w przypadku gier na tablety jest tutaj płynne i wygodne, a umiarkowane tempo akcji potrafi idealnie zrelaksować po stresującym dniu pracy.

W miarę postępu w grze poziomy robią się coraz bardziej skomplikowane, a i naszych duszyczek do bezkarnego zmarnowania jest coraz mniej. Dodatkowo duża ilość poziomów oraz progresywny sposób zaliczania plansz (do następnego levelu można dostać się, ratując minimalną, bądź maksymalną ilość dusz, dodatkowo zbierając bonusowe kwiaty) sprawia, że Spirits jest wyjątkową łamigłówką wciągającą na długie godziny.

wcobytupograć #1: Spirits

Zresztą wystarczy spojrzeć na screeny – czy ta gra nie wygląda magicznie? Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem appki na własnej skórze zapraszam do sklepu, gdzie można pobrać darmowe demo. Jeżeli wciągnie Was wystarczająco, jest też pełna wersja za 11,21zł. Myślę, że naprawdę warto zastanowić się nad wsparciem tego 4-osobowego studia – może doczekamy się kolejnego portu z iOS (na razie mają na koncie 2 tytuły) lub następnej innowacyjnej, multiplatformowej już produkcji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona