Way of the Dogg debiutuje w App Store

Mimo iż gry rytmiczne dawno już przestały wzbudzać w ludziach takie emocje, jak za czasów pierwszych części Guitar Hero, to jednak nadal posiadają one spore grono fanów, którzy wciąż szukają możliwości „zagrania” nowych utworów. Gry tego typu stanowią dziś dodatkowo świetne narzędzie dla artystów chcących wypromować swoją twarz (a przy okazji swoją muzykę) w mniej typowy sposób.

W przypadku gry Way of the Dogg, która zadebiutowała dziś w App Store, gwiazdą całej produkcji jest Snoop Dogg, amerykański raper który w zeszłym roku postanowił rozpocząć karierę jako muzyk grający reggae pod pseudonimem Snoop Lion. Prezentowany tytuł nie jest jednak typową grą muzyczną. Znane i lubiane mechanizmy gier rytmicznych ubrano tu w otoczkę rodem z filmów akcji. Każdej piosence (a znajdziemy ich tu 14) towarzyszy scena walki, w której wynik starcia zależy od naszego wyczucia rytmu.

Jak na razie gra dostępna jest jedynie w App Store, gdzie kosztuje 2,69 euro. W niedalekiej przyszłości powinna pojawić się również wersja na urządzenia z systemem Android.

http://youtu.be/Qyk34FMbWis