Bitcoin BTC
Bitcoin (fot. Pexels)

Ten sklep sprzedaje Bitcoiny za dolara. Jest tylko jeden haczyk

W grudniu 2017 roku cały świat zainteresował się Bitcoinem, ponieważ kryptowaluta ta w bardzo krótkim czasie sporo zyskała na wartości, osiągając w szczytowym momencie wartość ~60 tysięcy złotych! I chociaż obecnie jej kurs jest wyraźnie niższy, to nadal nie brakuje zapaleńców, którzy chcieliby w nią zainwestować. Fakt ten postanowiła wykorzystać pewna firma, by przyciągnąć uwagę klientów do swojego produktu – w jej ofercie pojawiły się bowiem „Bitcoiny”, za które trzeba zapłacić zaledwie jednego dolara.

Kryptowaluty to bardzo grząski teren – jeśli ktoś nie jest w nim rozeznany, nie powinien w nie inwestować. Szczególnie, jeśli jest gotowy wyłożyć na ten cel potężną kwotę. Takie przypadki niestety zdarzały się na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy kurs Bitcoina poszybował mocno w górę. W sieci można natknąć się na historie ludzi, którzy zastawiali nawet swoje domy, aby szybko się wzbogacić. Ciekawe jednak, ile jest przypadków, kiedy ktoś stracił więcej niż zyskał – obecnie jeden Bitcoin kosztuje bowiem „zaledwie” ~23 tysiące złotych.

Reklama

Bitcoin wciąż mimo wszystko działa na wyobraźnię i wzbudza zainteresowanie. Założona w 1947 roku firma Frankford Candy postanowiła ugrać trochę dla siebie na tym fakcie i wprowadziła do amerykańskiej sieci sklepów Walmart „Bitcoiny”, za które trzeba zapłacić zaledwie jednego dolara. Gdzie jest haczyk? Ano tu, że monety w rzeczywistości tylko wyglądają jak Bitcoiny, bowiem są zrobione z… mlecznej czekolady, chociaż na pierwszy rzut oka można się nabrać, że są prawdziwe.

Spora część z Was w tym momencie zapewne przypomniała sobie, jak za młodu namawiała rodziców w sklepie, żeby kupili Wam takie monety. Oczywiście wtedy nie wyglądały jak Bitcoiny, tylko jak złotówki, a potem również jak euro. Nierzadko były też obowiązkowym elementem prezentu świątecznego, który dało się nie tylko zjeść, ale również chwilę nim pobawić i przy okazji polansować się bogactwem przed rodziną lub znajomymi z podwórka ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/01/10/dogecoin-miliard-dolarow/

Źródło: TechChrunch