Wacom rozszerza portfolio tabletów graficznych Bamboo

Tablety graficzne z serii Wacom Bamboo uznawane są za jedne z najlepszych i najbardziej intuicyjnych urządzeń tego typu na rynku. Nic więc dziwnego, że producent zdecydował się na stworzenie nowych modeli i rozszerzenie swojego, i tak już niezwykle obszernego i bogatego, portfolio.

Już 27 września bieżącego roku na rynku zadebiutują trzy nowe, bezprzewodowe tablety graficzne Wacom Bamboo: Pen & Touch oraz Fun Pen & Touch w dwóch wariantach wymiarowych.

Reklama

Bamboo Pen & Touch przyciąga uwagę nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem: czarna obudowa doskonale komponuje się z kontrastującymi elementami o barwie limonki. Urządzenie wyposażono w specjalną wnękę na zestaw akcesoriów bezprzewodowych, cztery konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu oraz piórko, które zagwarantuje precyzję tworzenia notatek, szkiców, obrazów lub grafik.

Tablet Bamboo Pen & Touch wyceniono na 89.90€.

Bamboo Fun Pen & Touch, którego estetyczny, biało-czarny design przykuwa oko, to urządzenie dedykowane kreatywnym profesjonalistów. Tablet mniejszej wielkości wyposażono w oprogramowanie Adobe® Photoshop® Elements 8 i ArtRage 3, natomiast średniej – w Adobe® Photoshop® Elements 9, ArtRage 3 oraz Corel Painter Essentials 4. Aplikacje te pozwolą rozwinąć skrzydła każdemu artyście i zamienią cyfrowe piórko tabletu w wielofunkcyjny pędzel.

Mniejszy Bamboo Fun Pen & Touch pojawi się na rynku w cenie 99,90€, a średni – 199,90€.

Sprzedawany osobno zestaw akcesoriów obejmuje bezprzewodowy adapter, który umożliwi zlikwidowanie zwojów kabli i cieszenie się tworzeniem na tabletach Wacom Bamboo z dowolnego miejsca w domu lub miejscu pracy. Bezprzewodowy adapter będzie kosztował 39,90€, a Bamboo Pen, dedykowany urządzeniom Wacom rysik – 59,90€.

Warto zaznaczyć, że tablety graficzne Wacom Bamboo Pen & Touch oraz Fun Pen & Touch są kompatybilne z programami Bamboo Dock i Bamboo Paper (dedykowaną tabletowi Apple iPad wersję tej aplikacji recenzowałem tutaj) oraz systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS X.

źródło: materiały prasowe