Wacom przedstawia Intuos Creative Stylus - rysik wykrywający poziom nacisku | Tabletowo.pl

Wacom przedstawia Intuos Creative Stylus – rysik wykrywający poziom nacisku

Dołącz do dyskusji 0

Dwa tablety graficzno-multimedialne nie są jedynymi nowościami zaprezentowanymi przez Wacom dziś o poranku. Oprócz nich, portfolio producenta powiększył dedykowany tabletom Apple iPad rysik Intuos Creative Stylus. Tym, co odróżnia go od dziesiątek innych tego typu akcesoriów, jest funkcja wykrywania nacisku.

Intuos Creative Stylus jest w stanie wykryć aż 2048 poziomy nacisku, a z iPadem łączy się za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth 4.0. Jego specjalna konstrukcja sprawia, że rysowanie na ekranie tabletu nabiera naturalnego, nieco nostalgicznego charakteru i bardzo przypomina pracę z tradycyjnym długopisem i kartką papieru. Rysik jest kompatybilny z kilkunastoma aplikacjami, z których najważniejsze to Wacom Bamboo Paper, Autodesk Sketchbook Pro, ArtRage, Psykopaint oraz doskonałe Procreate.

Rysik jest zasilany bateriami AAAA, które wystarczają na kilka dni ciągłego działania. Oszczędzanie energii ułatwia umieszczony na  specjalny przycisk służący do natychmiastowego usypiania akcesorium. Skoro mowa o obudowie, Wacom Intuos Creative Stylus będzie wykonany z aluminium i dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz czarno-niebieskiej. Z powodu ograniczeń technicznych, z rysikiem połączyć się będą mogły wyłącznie iPady trzeciej i czwartej generacji oraz iPad mini. Wacom nie zdradził, kiedy nowo zaprezentowane piórko trafi na rynek, jaka będzie jego cena i czy kiedykolwiek światło dzienne ujrzy podobne akcesorium dla tabletów z Androidem. Co sądzicie o Intuos Creative Stylus?

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona