Wacom prezentuje nowe tablety graficzne Cintiq 22HD i 24HD Touch (wideo)

Wacom prezentuje nowe tablety graficzne Cintiq 22HD i 24HD Touch (wideo)

Wacom prezentuje nowe tablety graficzne Cintiq 22HD i 24HD Touch (wideo)

Rewolucje spotykają nie tylko rynek tabletów internetowych, ale także graficznych. Podczas gdy my, miłośnicy multimedialnych „dachówek”, cieszymy się z kolejnych wersji systemów operacyjnych, aplikacji i procesorów, profesjonaliści na co dzień pracujący na tabletach graficznych ekscytują większymi, czulszymi i dokładniejszymi ekranami.

Firma Wacom, wiodący producent tabletów graficznych, jeszcze tego lata wprowadzi do skepów nowych przedstawicieli rodziny Cintiq: 22HD i 24HD Touch. Jak podpowiadają ich nazwy, urządzenia mogą pochwalić się nowoczesnymi wyświetlaczami LCD o przekątnych 22” i 24” i bardzo wysokiej rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Podczas gdy 22HD to wyceniony na 1999 dolarów model dedykowany artystom, 24HD Touch jest wielofunkcyjnym tabletem wyposażonym w ekran pojemnościowy wyświetlający obraz w 30-bitowej głębi kolorów (1,07 miliarda barw). 24HD Touch pojawi się na rynku w sierpniu w cenie 3699 dolarów i niewątpliwie zainteresuje wymagających grafików, architektów i projektantów.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Rynek tabletów graficznych zdaje się rozwijać we własnym, tak innym od tabletów internetowych, tempie. Włada nim Wacom, a jego poddanymi są Pentagram, Genius oraz kilka innych drobnych firm. Wszyscy żyją w zgodzie, nie ma walk patentowych, pozwów, rozpraw sądowych, oskarżeń i dzikiego wyścigu technologiczno-ideologicznego. Nie sądzicie, że w krainie tabletów graficznych żyje się lepiej?

via The Verge