Wacom prezentuje Bamboo Stylus feel, piórka z tabletów z technologią Feel IT | Tabletowo.pl

Wacom prezentuje Bamboo Stylus feel, piórka z tabletów z technologią Feel IT

Dołącz do dyskusji 0

Wacom, wiodący producent tabletów graficznych i akcesoriów im dedykowanych, zaprezentował nowe piórka z serii Bamboo Stylus. Feel, bo o nich mowa, zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach wyposażonych w ekrany z technologią Feel IT. Wbrew pozorom, ma to niewiele wspólnego z technologią informacyjną, a z komunikacją stylusa z ekranem dotykowym. Rozwiązanie Feel IT znalazło zastosowanie między innym w Samsungu Galaxy Note 10.1 oraz Note II. Posiadacze tego sprzętu znają jego zalety i chwalą sobie działanie dotykowej warstwy wyświetlaczy.

Wracając do piórek, Bamboo Stylus feel zostały wzbogacone o funkcję EMR (Electro-Magnetic Resonance), która wysyła sygnały elektromagnetyczne do tabletu. Gwarantuje to wysoką jakość i wykrywanie nacisku, które docenią wielbiciele robienia cyfrowych notatek lub szkicowania. Wacom reklamuje stylusy Bamboo feel jako stojące na równi z piórkami kulkowymi (np. Samsung S-Pen) i zapewniające świetną ergonomię o naturalności porównywalnej z naturalnymi długopisami.

Bamboo Stylus feel będzie dostępny od 7 stycznia 2013 roku w dwóch wersjach różniących się ceną. Jeśli jesteście fanami produktów firmy Wacom lub szukacie zamiennika dla S-Pen, przygotujcie się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Rysiki Bamboo nie należą do najtańszych. Za 79,95 dolarów będziecie mogli kupić rysik z włókna węglowego charakteryzującego się niską wagą i dużą wytrzymałością. Natomiast w cenie 39,95 dolarów będzie dostępny wariant o większej wadze, ale takich samych możliwościach.

via Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona