Wacom Cintiq Companion i Companion Hybrid: multimedialne tablety dla artystów 19

Wacom Cintiq Companion i Companion Hybrid: multimedialne tablety dla artystów

Wacom Cintiq Companion i Companion Hybrid: multimedialne tablety dla artystów 20

Byłem pewien, że ten dzień nastąpi. Wacom, wiodący producent akcesoriów dla grafików słynących z doskonałych tabletów graficznych, zaprezentował swoje pierwsze „dachówki” z systemem operacyjnym… a nawet dwoma! Cintiq Companion i Companion Hybrid to urządzenia mogące pochwalić się nowoczesną specyfikacją i możliwościami, które doceni każdy artysta. Wacom nie zdradził, jakie przekątne i rozdzielczości mają ich ekrany. Wiemy natomiast, że wyposażono je we wsparcie dla rysików wykrywających poziom nacisku, a panele dotykowe nie ustępują jakością tym zastosowanym w droższym i nieco bardziej profesjonalnym sprzęcie.

Wacom Cintiq Companion jest tabletem z systemem operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean oraz czterordzeniowym procesorem Nvidia Tegra 4. Jego oprogramowanie wzbogacono o kilka przydatnych aplikacji, wśród których znalazł się menedżer plików ASTRO oraz program graficzny Wacom Creative Canvas. Dzięki niemu, artyści nie muszą przerywać pracy wychodząc z biura lub podróżując. Połączenie zaawansowanych funkcji aplikacji i czułego ekranu dotykowego otwiera szerokie spektrum możliwości, które uzupełnia dodatkowa właściwość urządzenia: po podłączeniu do komputera, Cintiq Companion zamienia się w tradycyjny tablet graficzny.

Drugi z zaprezentowanych tabletów, Wacom Cintiq Companion Hybrid, może pochwalić się systemem operacyjnym Windows 8 lub Windows 8 Pro, procesorem Intel Core trzeciej generacji z układem graficznym Intel HD 4000 oraz 8GB RAM. Zainstalowane oprogramowanie pozwala na instalację ulubionych aplikacji, w tym pełnego pakietu narzędzi Adobe.

Na karcie specyfikacji obu urządzeń znalazły się moduły Wi-Fi i Bluetooth, aparat cyfrowy 8 Mpix, kamera internetowa 2 Mpix, zestaw charakterystycznych dla produktów firmy Wacom przycisków Express Keys oraz ułatwiające pracę w programach graficznych pokrętło Rocker Ring. Wacom Cintiq Companion pojawi się w internetowym sklepie producenta w połowie września w cenie 1499 dolarów za wariant 16GB i 1599 dolarów za 32GB. Cintiq Companion Hybrid zadebiutuje w październiku i będzie kosztował 1999 dolarów w wersji podstawowej (Windows 8 i dysk SSD 256GB) oraz 2499 dolarów w wersji rozszerzonej (Windows 8 Pro i dysk SSD 512GB).

via Android Community