Wacom Cintiq 13HD - tablet dla grafików - Tabletowo.pl

Wacom Cintiq 13HD – tablet dla grafików

Tabletowo.pl Wacom Cintiq 13HD - tablet dla grafików Ciekawostki Nowości

Firma Wacom ogłosiła rozpoczęcie prac nad niezależnym tabletem graficznym. Dlaczego niezależnym? A dlatego, że będzie on działał na własnym systemie operacyjnym. Dodatkowo tabletu nie będzie trzeba podłączać pod komputer w celu edycji czy tworzenia obrazów.

Wacom Cintiq 13HD to nie jest zwykły sprzęt graficzny. To coś więcej, to urządzenie posiadające ekran LCD z warstwą dotykową o bardzo dużej precyzji, dokładności i czułości na dotyk. W tej chwili w sprzedaży znajdziemy modele o dużych przekątnych – od 22 do 24 cali, które na pewno nie są mobilne.

Na szczęście w ofercie pojawi się też najnowsza wersja Cintiq o przekątnej ekranu 13,3″. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1920×1080 pikseli, a kąty widzenia sięgają 178 stopni. Przy zastosowaniu dedykowanego rysika, ekran rozpoznaje 2048 stopni nacisku, co daje bardzo szerokie pole manewru dla grafików. Cintiq 13HD dysponuje też zintegrowaną podstawką, którą można odchylać pod czterema ustawieniami – od płaskiego, przez 22- i 35-, a na 50-stopniowym nachyleniu kończąc.

W dalszym ciągu 13HD do działania wymaga komputera, lecz już niedługo powinien pojawić się zapowiadany w marcu produkt z niezależnym system operacyjnym.

Musicie przyznać, że jest to ciekawy sprzęt, nieprawdaż?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona