W tym roku zobaczymy dwa inteligentne głośniki od LG. Wszystko będzie lepsze od "kociołka" Samsunga? 22

W tym roku zobaczymy dwa inteligentne głośniki od LG. Wszystko będzie lepsze od „kociołka” Samsunga?

LG zamierza ogłosić premierę nowych przedstawicieli linii głośników X-Boom na tegorocznych targach IFA 2018. Część z nich będzie nosić logo ThinQ, co sugeruje jakieś inteligentne funkcje. Oprócz tego będą mogły obsługiwać Asystenta Google. Cała reszta będzie reprezentować konwencjonalny sprzęt tego typu, w sam raz dla tych, którzy nie przepadają za gadaniem do domowego wyposażenia audio.

Na 2018 rok przypada 60-lecie istnienia firmy LG. Z tej okazji producent może podjąć próbę zaskoczenia nas jakimś przełomowym produktem. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby Koreańczycy pokusili się o zaprezentowanie składanego smartfona, choć mam wrażenie, że nie leży to w zasięgu ich możliwości. Co innego sprzęt audi0.

W tym roku zobaczymy dwa inteligentne głośniki od LG. Wszystko będzie lepsze od "kociołka" Samsunga? 23

LG nawiązało współpracę z firmą Meridian Audio, której technologie wdrażane są w modele głośników z odświeżonej linii X-Boom. Jej nazwa może nam mówić niewiele, ale warto wspomnieć, że Meridian odegrało fundamentalną rolę w opracowywaniu i wdrażaniu rewolucyjnych technologii audio, takich jak Master Quality Authenticated (MQA), a także służyło jako ekskluzywna marka audio dla takich producentów samochodów jak Land Rover, McLaren czy Jaguar.

W tym roku na targach IFA w Berlinie, LG zaprezentuje następujące bezprzewodowe głośniki:

  • XBOOM All-In-One,
  • XBOOM GO,
  • XBOOM AI ThinQ WK7,
  • XBOOM AI ThinQ WK9.

Dwa ostatnie modele będą miały na pokładzie Asystenta Google. Różnicą pomiędzy nimi będzie to, że WK9 zostanie wyposażony w 8-calowy ekran, dodatkowo ułatwiający obsługę urządzenia.

W tym roku zobaczymy dwa inteligentne głośniki od LG. Wszystko będzie lepsze od "kociołka" Samsunga? 24

Trudno powiedzieć, czy głośniki LG ze sztuczną inteligencją sprzedadzą się lepiej niż Galaxy Home. Pewnie nie. Ale LG nie może sobie pozwolić na to, by choć symbolicznie nie zaznaczyć swojej obecności na rynku inteligentnych głośników, który choć nie wydaje się być żyłą złota, to jest elementem wizerunku firmy. A braki w tym wizerunku potrafią być dotkliwe.

W tym roku zobaczymy dwa inteligentne głośniki od LG. Wszystko będzie lepsze od "kociołka" Samsunga? 25

Wydaje się też, że LG nie zaszaleje ze wzornictwem inteligentnych głośników tak mocno jak Samsung, którego Galaxy Home z miejsca stał się bohaterem wielu memów i żartów. Może jest to ścieżka zachowawcza i bezpieczna, ale jednocześnie może to jedyny sposób, by zyskać sobie sympatię przyszłych użytkowników.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/13/galaxy-home-wyglada-jak-skojarzenia-memy/

źródło: LG przez PhoneArena