W tym roku poznamy dwa Nexusy? Jeden od Huawei, drugi od LG?

Artem Russakovskii, jeden z redaktorów portalu AndroidPolice, opublikował na Google+ bardzo ciekawy wpis. Wynika z niego, że Google zamierza w tym roku wypuścić dwa smartfony z serii Nexus stworzone przy współpracy z różnymi producentami, różniące się od siebie również przekątną wyświetlaczy. To byłby świetny ruch.

Ostatnio na rynku smartfonów obserwujemy ciekawą zależność – poszczególne firmy wprowadzają dwie lub nawet trzy różne wersje swoich flagowców z różnymi przekątnymi wyświetlaczy. To świetna koncepcja – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że aktualnie preferencje ludzi w zakresie przekątnych ekranów ulegają znacznej zmianie, zatem warto dać im wybór. Zrobiło tak Apple (iPhone 6 4,7″ i iPhone 6 Plus 5,5″), HTC (One M9 5″ i One M9 Plus 5,2″) czy Huawei (P8 5,2″ i P8 Max 6,8″). Przykłady można mnożyć. Okazuje się, że przedstawiciele serii Nexus w tym roku również mogą wylądować na rynku w dwóch różnych rozmiarach.

Pierwszy Nexus ma pochodzić spod skrzydeł Huawei i oferować 5,7-calowy wyświetlacz – o nim pisaliśmy w tym wpisie. Drugi natomiast ma być produkcji LG, a na jego pokładzie ma się znaleźć matryca o przekątnej 5,2″. Byłby to pierwszy raz, gdy Google wypuściłoby na rynek dwa Nexusy w ciągu jednego roku. Ale z pewnością zwolennicy serii Nexus ucieszyliby się, gdyby te plotki okazały się prawdziwe – tym bardziej, że w zeszłym roku poznaliśmy jedynie 6-calowego Nexusa 6. Ten dla wielu okazał się po prostu zbyt duży, liczyli na mniejszą alternatywę, której – niestety – nie doczekali się.

Informację miało potwierdzić zaufane źródło Artema, aczkolwiek dopóki nie zostanie oficjalnie potwierdzona, nie można traktować jej jako pewnik.

*na zdjęciu tytułowym Nexus 6