cut the rope

W tym roku poznamy cztery gry od ZeptoLab, twórców Cut the Rope

Czasem lepiej stworzyć kilka dobrych gier, które można policzyć na palcach jednej ręki niż wiele niewyróżniających się z tłumu. Można odnieść wrażenie, że właśnie z takiego założenia wyszli deweloperzy z ZeptoLab, twórcy Cut the Rope. Na swoim koncie mają dwie odsłony tytułu: Cut the Rope – pierwszą o takim właśnie tytule i Cut the Rope: Experiments, z których ta druga zadebiutowała prawie dwa lata temu oraz grę Pudding Monsters – premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Jak zapowiedzieli przedstawiciele ZeptoLab, na tym nie zamierzają poprzestać. W 2013 roku poznamy ich cztery nowe gry.

Twórcy rosyjskiego ZeptoLab, bracia Efim i Semyon Voinov, w rozmowie z portalem Polygon zdradzili, że mają skonkretyzowane plany na ten rok. Jak wspomniałam, w najbliższych miesiącach mają zadebiutować cztery gry. Część z nich ma nawiązywać do Cut the Rope (doczekamy się kolejnego sequela?), pozostałe nie. Nie zostało jednak ujawnione w jakich proporcjach.

Bracia Voinov potwierdzili, że zależy im na jakości wydawanych gier, a nie na ich ilości. Stwierdzili, że nie chcą wydawać dziesiątek tytułów rocznie, bo nie to jest dla nich ważne – zespół deweloperów skupia się na tym, by zapewnić nam, przyszłym graczom, najlepsze doświadczenia z grania.

Jak informuje Slashgear, twórcy gry Cut the Rope, która została pobrana ponad 300 milionów razy, zaczynali swoją przygodę we dwójkę, by teraz zatrudniać około 60 pracowników. To pokazuje, że ZeptoLab nie zamierza spocząć na laurach. A dzisiejsze informacje o planach wydania czterech nowych gier zdają się to wyłącznie potwierdzać.

Niestety, żadne szczegóły dotyczące nadchodzących tytułów nie zostały ujawnione.

źródło