Mieszkasz w Szczecinie? Możesz już odwiedzić powstałe we współpracy z Samsungiem Multikino VR w galerii Galaxy 19

Mieszkasz w Szczecinie? Możesz już odwiedzić powstałe we współpracy z Samsungiem Multikino VR w galerii Galaxy

W należącym do spółki EPP szczecińskim centrum handlowo-rozrywkowym Galaxy zainaugurowało swoją działalność kino wirtualnej rzeczywistości Multikino VR by Samsung. To trzecia taka placówka w Polsce i pierwsza w województwie zachodniopomorskim.

W sierpniu ubiegłego roku powstało pierwsze Multikino VR. Samsung przy współpracy z Multikinem otworzył taką miejscówkę w warszawskich Złotych Tarasach. Później dołączyło do niej kino VR w Targówku. Trzecia taka inicjatywa powstała w szczecińskiej galerii Galaxy.

Od końca maja klienci Galaxy mogą przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i za jej pośrednictwem odwiedzić najdalsze zakątki świata albo przeżyć niecodzienne przygody. W zlokalizowanej na terenie galerii przestrzeni Multikina VR zamontowano 15 obrotowych foteli z technologią Samsung Gear VR, gogle ze smartfonem Samsung Galaxy S8 oraz słuchawki AKG.

Mieszkasz w Szczecinie? Możesz już odwiedzić powstałe we współpracy z Samsungiem Multikino VR w galerii Galaxy 20
Samsung Gear VR

 

 

Wrażenie, jakby widz sam stawał się uczestnikiem filmu i jednocześnie jednym z jego aktorów, jest możliwe dzięki wysokiej rozdzielczości wyświetlanego obrazu (2960 x 1440 pikseli), który Samsung zastosował w swoim smartfonie. Obraz zmienia się wraz z ruchami głowy, stąd praktyczne okazało się użycie obrotowych siedzisk.

Na początek dla widzów przygotowano repertuar podzielony na cztery kategorie („Podróże”, „Niesamowite doświadczenia”, „Dla rodzin” i „Sztuka”), z których każda ma kilka wyselekcjonowanych 360-stopniowych filmów o długości nieprzekraczającej 20 minut.

Na pewno obejrzenie krótkiego filmu w wirtualnej rzeczywistości jest jakąś odskocznią od „zwykłego” kina, a może też być dla niezdecydowanych formą testu przed zakupem gogli VR.

Kto się wybiera?

 

źródło: materiały prasowe