W skrócie: Wyciekły zdjęcia tabletu Samsung Galaxy View, Koreańczycy zaprezentowali nowe baterie przeznaczone do smartwatchy | Tabletowo.pl

W skrócie: Wyciekły zdjęcia tabletu Samsung Galaxy View, Koreańczycy zaprezentowali nowe baterie przeznaczone do smartwatchy

Dołącz do dyskusji 0

Samsung Galaxy View jest jedną z bardziej tajemniczych premier, których spodziewamy się w ciągu najbliższych tygodni. Chodzi głównie o wygląd, który znamy tylko z jednej, dość ciemnej grafiki, opublikowanej przez producenta w trakcie konferencji, zorganizowanej podczas berlińskich targów IFA. Teraz, dzięki SamMobile, padło więcej światła na tablet, który w końcu zdradził nam wiele szczegółów na temat swojego wyglądu. Ponadto, Koreańczycy oficjalnie zaprezentowali nowy typ baterii, które mogą znaleźć zastosowanie w ich przyszłych smartwatchach.

Zdjęcia Samsunga Galaxy View

Najnowszy tablet wyróżni się przede wszystkim dużą przekątną wyświetlacza, wynoszącą 18,4 cala. Nie można więc mówić o tym urządzeniu, jak o czymś w 100% mobilnym, gdyż pokaźne gabaryty (dokładnie: 447 x 272 mm) skutecznie uniemożliwią swobodne poruszanie się z nim. Chyba, że ktoś lubi nosić tak duże rzeczy pod pachą, choć wątpię.

Z drugiej strony na poniższych zdjęciach widzimy coś a’la podstawkę (podobną do tej, znanej z Surface Pro 4), przy użyciu której „postawimy” tablet na stole. Jeśli jednak przyjrzeć się grafikom dokładniej, można zauważyć napis Movable Device, sugerujący, że w jakiś sposób będzie można się przemieszczać z urządzeniem. Jak? We wspomnianej podstawce znajduje się uchwyt, w który można wsadzić rękę i całość przenosić jak zwykłą teczkę. Niestety mnie osobiście trudno sobie wyobrazić, na jakiej zasadzie może to działać. Czyżby producent stworzył jakieś dedykowane akcesoria, które umożliwią swobodne poruszanie się z tabletem? Chętnie poznam też Wasze pomysły, gdyż moja wyobraźnia mnie wyjątkowo zawodzi, a ze zdjęć nie wynika nic jednoznacznie.

Specyfikacja Samsunga Galaxy View ma obejmować, oprócz 18,4-calowego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920×1080), procesor Exynos 7580 o taktowaniu 1,6 GHz, układ graficzny ARM Mali-T720, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, głośniki stereo, akumulator o pojemności 5700 mAh i preinstalowany Android 5.1.1 Lollipop.

Koreańczycy zaprezentowali nowy typ baterii przeznaczonych do smartwatchy

Rynek wearables rozwija się w ekspresowym tempie, o czym świadczą kolejne premiery i wchodzenie w ten biznes również producentów zegarków analogowych. Jednak stworzenie ciekawego i funkcjonalnego smartwatcha jest nie lada wyzwaniem, z uwagi na bardzo małą powierzchnię do dyspozycji, dlatego też każda oszczędność miejsca lub zupełnie nowy sposób na jej zagospodarowanie jest przełomem, na który wszyscy producenci wearables czekają.

Takim „odkryciem” jest elastyczna bateria w formie taśmy. Nietrudno się domyślić, że najlepszym miejscem na jej zastosowanie byłby pasek od zegarka. Ze względu na swoją formę i powierzchnię mogłaby dostarczyć o 150% energii więcej niż obecnie montowane akumulatory.

Wielu może martwić trwałość takiej baterii. Naukowcy jednak poddali ją wymagającym testom, podczas których przetrwała m.in. 50000 wygięć. Oznacza to, że powinna służyć wystarczająco długo. Podczas targów InterBattery 2015, które odbyły się wczoraj w Seulu, Samsung pokazał dwa prototypowe smartwatche, wyposażone w nowy, elastyczny akumulator. Oby oznaczało to, że już wkrótce podobne rozwiązania trafią do masowej produkcji.

Z pewnością opłacałoby się to Koreańczykom, z uwagi na fakt, że rynek wearables będzie coraz trudniejszy i bez innowacji oraz ciekawych rozwiązań żaden producent nie przyciągnie do siebie klientów. A tylko w przyszłym roku, jak prognozują eksperci, może się sprzedać o 40% więcej inteligentnej galanterii niż w tym roku. Natomiast za 5 lat, w 2020 roku, do klientów trafi ponad 100 milionów sztuk wearables. Jest więc o co walczyć i nie warto „przespać” tej szansy.

Źródło: SamMobile 1, 2@leeminjeong83

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona