W skrócie: WP 8.1 Update 1 i VLC, Microsoft w Chinach oraz kolejny tablet z W 8.1 za 99$ - Tabletowo.pl

W skrócie: WP 8.1 Update 1 i VLC, Microsoft w Chinach oraz kolejny tablet z W 8.1 za 99$

Dzisiaj garść informacji dla wszystkich fanów i przeciwników Microsoftu. No i dla tych, u których ta firma nie budzi żadnych emocji, ale zainteresowani są rozwojem mobilnych systemów operacyjnych.

Windows Phone 8.1 Update 1

W jednym z poprzednich moich wpisów opowiadałem o zmianach jakie przyniesie ze sobą ta aktualizacja. Dotyczą one głównie możliwości zakładania folderów dla kafelków, ekspansji Cortany na nowe rynki oraz wiele usprawnień wydajnościowych. Dwa dni temu o szczegółach wiedzieliśmy bardzo niewiele. Joe Belfiore potwierdził dzisiaj, że Update 1 trafi do wszystkich użytkowników z Preview for Developers już w przyszłym tygodniu i dostępne będzie jako zwykła aktualizacja. Potwierdza to moje przypuszczenia, że do tego update nie będzie potrzebna aktualizacja Cyjan dla Nokii gdyż są one niezależne, ingerując w różne warstwy systemu operacyjnego.

VLC dla Windows Phone

Nie da się ukryć, że VLC to jedna z najbardziej oczekiwanych aplikacji dla WP. Jakiś czas temu w wersji Beta trafiła do Windows 8, ale nie zachwyciła użytkowników ze względu na mocno okrojoną funkcjonalność w porównaniu do wydania pulpitowego. Deweloperzy którzy zbierali na ten projekt na Kickstarterze obiecują stopniowe rozszerzanie możliwości i stworzenie wersji dla WP jako Universal App. Według autorów, współdzielone będzie około 90% kodu, co pokazuje pełny sens appek uniwersalnych, gdzie większość pracy wykonuje się tylko raz dzięki zastosowaniu wspólnego środowiska uruchomieniowego.

Tabletowo.pl W skrócie: WP 8.1 Update 1 i VLC, Microsoft w Chinach oraz kolejny tablet z W 8.1 za 99$  Ciekawostki

Microsoft stawia na Chiny

Mimo ostatnich sporów na linii Microsoft – chiński rząd, firma z Redmond planuje z przytupem zainwestować w ten ogromny rynek. Windows Phone nie radzi sobie na nim przesadnie dobrze, więc gigant szuka sposobów, żeby sytuację tę odwrócić. Jednym ze sposobów ma być założenie dedykowanego zespołu z siedzibą w Pekinie, który będzie tworzył i zmieniał oprogramowanie, dostosowując je do lokalnych warunków i zwyczajów. Język chiński oparty na znakach a nie literach rządzi się swoimi prawami i mocno wpływa na rodzaj zastosowanego interfejsu. Microsoft chce zadbać, żeby konsumenci na tym rynku mieli dostęp do unikalnych rozwiązań, których jak do tej pory nie zaoferował im ani Apple ani Google.

Tabletowo.pl W skrócie: WP 8.1 Update 1 i VLC, Microsoft w Chinach oraz kolejny tablet z W 8.1 za 99$  Ciekawostki

Bay Trail z 3G i Windows 8.1 za 99$

Kilka tygodni pisaliśmy o tablecie Emdoor z Windowsem w podobnej cenie. Tym razem, według serwisu GizmoChina firma Kingsing zaprezentuje dachówkę z Windows 8.1 i modemem 3G napędzanym procesorem Intela z rodziny Bay Trail. Do tego do dyspozycji mamy mieć 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, ekran IPS 8 cali (1280×800 px), tylną kamerę 2 Mpx i głośniki stereo. Jeśli urządzenie trafi tylko na rynek chiński, cena 99$ będzie bardzo złudna. Warto potraktować to jedynie jako ciekawostkę i dalej oczekiwać na tanie tablety z Windows z oficjalnej polskiej dystrybucji.

Tabletowo.pl W skrócie: WP 8.1 Update 1 i VLC, Microsoft w Chinach oraz kolejny tablet z W 8.1 za 99$  Ciekawostki

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona