W skrócie: Te urządzenia Sony zostaną zaktualizowane bezpośrednio do Androida 6.0, pierwszy oficjalny film promocyjny BlackBerry Priv

Sony opublikowało już oficjalną listę urządzeń, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow. Jednak część z nich nadal pracuje pod kontrolą wersji 5.0. BlackBerry udostępniło natomiast pierwszy oficjalny film promujący Priv.

Reklama

Te urządzenia Sony zostaną zaktualizowane bezpośrednio do Androida 6.0 Marshmallow

Najnowszej wersji systemu operacyjnego spodziewać się mogą przede wszystkim flagowe smartfony i tablety Japończyków. Na szczęście na aktualizację mogą liczyć również niektóre mid-endowe modele. Należy jednak pamiętać, że część urządzeń wciąż pracuje na Androidzie 5.0 Lollipop. Producent nie informował ani razu o nadchodzącej aktualizacji dla nich do wersji 5.1. Teraz okazuje się, że zostanie ona pominięta i dostaną one od razu Androida 6.0 Marshmallow. Dotyczy to modeli: Xperia M4 Aqua, Xperia C4, Xperia C5 Ultra, Xperia M5, Xperia Z3+ oraz Xperia Z4 Tablet. Co ciekawe, ostatni z nich może zostać zaktualizowany już w styczniu 2016 roku.

Xperia Z4 Tablet Android 6.0 Marshmallow

Przypomnijmy przy okazji pozostałe urządzenia, które spodziewać się mogą najnowszej odsłony systemu Android:

Bardziej zaawansowani użytkownicy już teraz mogą przetestować działanie Androida 6.0 Marshmallow na swoich urządzeniach. Jest to jednak niemal czysty system, a nie finalna wersja.

Pierwszy oficjalny film promocyjny BlackBerry Priv

Kanadyjczycy coraz intensywniej promują swój pierwszy, pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android, smartfon. Pojawił się już w lokalnej telewizji, a później prototyp trafił w ręce jednej z niemieckich redakcji, dzięki czemu poznaliśmy jego możliwości fotograficzne. BlackBerry opublikowało też oficjalne zdjęcia promocyjne Priv, a teraz przyszedł czas na film, który możecie zobaczyć poniżej.

Najbardziej rzuca się w oczy to, że mimo sporych rozmiarów, BlackBerry Priv obsługuje się całkiem łatwo zarówno jedną, jak i dwoma rękami. Smartfon zaprojektowano w przemyślany sposób, łącząc wygodę obsługi z eleganckim wyglądem.

Przedsprzedaż BlackBerry Priv rozpoczęła się już w Wielkiej Brytanii, a pierwsze sztuki trafią do klientów 6 listopada.

Źródło: Oficjalny kanał BlackBerry na YouTube, Xperia Blog 1, 2