W skrócie: Pierwsza grafika przedstawiająca Xiaomi Mi Edge, nowy flagowiec Meizu i debiut Infocus M810T

Chińscy producenci przestali się kojarzyć ze sprzętem o miernej jakości, który miał problem, aby wytrzymać bezawaryjnie kilka tygodni czy miesięcy użytkowania. Obecnie firmy z Państwa Środka oferują świetne urządzenia, niejednokrotnie znacznie lepsze niż rywale z bardziej znanym logo. Pod koniec roku Xiaomi zaprezentuje nowy flagowy model, podobnie na początku 2016 roku postąpi Meizu, a Infocus wprowadził do sprzedaży smartfon o świetnym stosunku ceny do jakości.

Xiaomi Mi Edge zostanie wyposażony w 5,2-calowy ekran IPS o rozdzielczości QHD, za którego produkcję ma odpowiadać Sharp. Swoją nazwę zawdzięczy zaokrąglonym pleckom, przywodzącym na myśl tył Samsunga Galaxy Note 5. Na pewno takie rozwiązanie przełoży się pozytywnie na komfort obsługi telefonu jedną ręką.

Nowa grafika pozwala ujrzeć również port USB 3.0 typu C i głośniki ulokowane na dolnej krawędzi Xiaomi, jednak do tych wieści należy jeszcze podchodzić z dystansem. Z kolei aparat, podobno o rozdzielczości 16 Mpix, ma być wspierany przez podwójną lampę doświetlającą. Dotychczasowe przecieki wskazują na zastosowanie sześciordzeniowego Snapdragona 808, wspieranego przez 3 lub 4 GB RAM, skanera linii papilarnych, pojawi się także MIUI 7, oparte o Androida 5.1 Lollipop. Premiera miałaby odbyć się pod koniec roku, więc wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów na jego temat.

Natomiast Meizu zapowiedziało już na początek 2016 roku prezentację nowego modelu z najwyższej półki. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o smartfon „Niux”, który niedawno został przetestowany w Antutu. Teraz powoli potwierdzają się informacje na temat jego specyfikacji. Za płynną pracę i odpowiednią wydajność w grach będą odpowiadać Exynos 7420 z 3 GB RAM lub Mediatek Helio X20 z 4 GB pamięci operacyjnej – w sprzedaży pojawią się własnie takie dwie wersje. Z kolei aparaty mają mieć rozdzielczość 21 i 5 Mpix. Oczywiście na pokładzie ujrzymy Flyme OS 5.0, podobno znacznie szybszy od poprzednich odsłon. Zapowiada się naprawdę ciekawy high-end.

Teraz przejdźmy do nowości w sprzedaży. Infocus M810T można nabyć za 159,99 dolarów za pośrednictwem GearBest, ale mimo takiej ceny oferuje naprawdę świetne podzespoły, znane z zeszłorocznych flagowców. Został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, Snapdragona 801 2,5 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD do 64 GB, aparat główny 13 Mpix z f/2.2 i kamerka przednia 5 Mpix. Pojawiła się także bateria 2600 mAh, LTE, Bluetooth 4.0, GPS i WiFi 802.11a/b/g/n/ac.

infocus-m810t

źródło: KJuma (Weibo) przez Android Headlines; Upleaks (Weibo) przez Android Headlines; GearBest przez Gizmochina