W skrócie: Oppo R7 Plus Barcelona Edition, Blackview BV9000 i Xiaomi Mi4c

Na światowy rynek smartfonów w dużej mierze ma wpływ to, co dzieje się w Chinach, przez co uważnie śledzimy poczynania tamtejszych firm. Jako że aktualnie pojawiło się sporo informacji na temat urządzeń właśnie chińskich producentów, dzisiejsze „W skrócie” poświęcone zostanie w całości właśnie tej tematyce. Na tapetę weźmiemy Blackview, Oppo i Xiaomi.

Oppo R7 Plus FC Barcelona Edition

Coś dla fanów FC Barcelona. Wiele wskazuje na to, że już 8 września Oppo zaprezentuje edycję limitowaną jednego ze swoich najnowszych smartfonów, Oppo R7 Plus. Ze względu na to, że firma ta została oficjalnym partnerem klubu kilka miesięcy temu, wydanie modelu w pewien sposób nawiązującego do niego było kwestią czasu. Nie wiadomo jak bardzo spersonalizowany będzie to smartfon, aczkolwiek można się spodziewać dedykowanej obudowy, jak również motywów, tapet i dzwonków nawiązujących do FC Barcelona. Oczywiście pod względem parametrów technicznych edycja specjalna nie będzie różniła się niczym względem standardowej wersji.

Istnieje duża szansa, że Oppo R7 Plus FC Barcelona Edition trafi do sprzedaży międzynarodowej, a nie tylko w Chinach.

oppo-r7-plus-fc-barcelona-edition

Xiaomi Mi4C

Nieco później, bo 24 września, firma Xiaomi ma zaprezentować smartfonową nowość o nazwie Mi4c. Ma to być odświeżona wersja Mi4, dostępna, co ciekawe, wyłącznie w liczbie 100000 sztuk. Wśród parametrów technicznych modelu ma się znaleźć przede wszystkim 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Snapdragon 808, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz Androida 5.1.1 Lollipop z MIUI 7.

Oprócz tego ma oferować aparat 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix, akumulator o pojemności 3100 mAh, dual SIM, LTE oraz microUSB typu C. Sprzedaż modelu ma ruszyć podobno 3 października.

Blackview BV9000

Ciekawie zapowiada się nadchodząca nowość firmy Blackview. Jej wyróżnikiem ma być czytnik linii papilarnych umieszczony… w ekranie. Wśród parametrów modelu natomiast ma się znaleźć wyświetlacz o przekątnej 5,7-6 cali 2K, procesor Mediatek MT6795, 4GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, aparat 20 Mpix (Sony IMX 230) i kamerka 8 Mpix.

blackview-bv9000-leak

źródło: Softpedia, Gizchina, Softpedia