W skrócie: Nowe informacje o specyfikacji Honora V8, Honor 8i również na horyzoncie 18

W skrócie: Nowe informacje o specyfikacji Honora V8, Honor 8i również na horyzoncie

Honor oficjalnie zapowiedział konferencję, na której zaprezentowany zostanie Honor V8. Ale to nie jedyna nowość tego producenta, jaka pojawiła się na horyzoncie. Nie powinniśmy się jednak spodziewać, że ona również zadebiutuje już 10 maja.

Honor V8 będzie kolejnym (po P9 i P9 Plus) zaprezentowanym w tym roku smartfonem z podwójnym aparatem, jaki wyjdzie spod skrzydeł Huawei, ale za to pierwszym z logo Honor na obudowie. Pewne jednak jest, że ten model nie zostanie wyposażony w soczewki Leica – upewnił nas w tym przekonaniu sam Yu Chengdong. Nie wiadomo więc, na jakie dokładnie rozwiązanie się zdecydowano i jakie możliwości fotograficzne zaoferuje Honor V8.

Coraz więcej wiemy natomiast na temat jego specyfikacji technicznej. Wcześniejsze doniesienia o zastosowaniu ośmiordzeniowego procesora Kirin 950 oraz 4 GB RAM wzbogacono teraz o informację, że na „pokładzie” smartfona znajdzie się również 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), kamerka przednia 8 Mpix, akumulator o pojemności 3000 mAh oraz USB Typu C. Zapowiada się więc bardzo atrakcyjne urządzenie. Zwłaszcza, że jego cena ma wynieść około 2000 juanów, a więc około 1250 złotych (bez podatku).

Pojawiła się również wzmianka, że już wkrótce możemy zobaczyć następcę Honora 7i, którego cechą wyróżniającą jest obrotowy aparat o rozdzielczości 13 Mpix i f/2.0. Tutaj jednak nie podano żadnych szczegółów, więc nie wiemy, jakich udoskonaleń względem poprzednika (który zadebiutował w sierpniu ubiegłego roku) się spodziewać. Trudno cokolwiek przewidzieć, bowiem dostępny na rynku smartfon jest świetnie wyposażony i jest to nie lada wyzwanie, aby go ulepszyć, starając się jednocześnie zachować atrakcyjną cenę.

Należy zaznaczyć, że zarówno Honor V8, jak i Honor 8i będą przeznaczone wyłącznie na rynek chiński. Mimo wszystko (przynajmniej) ten drugi powinien pojawić się również w Europie, ale pod nieco zmienioną nazwą (Honor 7i zadebiutował w Polsce jako Huawei ShotX).

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei ShotX

Źródło: GizmoChina