W skrócie: Microsoft Lumia 650 w ofercie operatorów, Lumia 950 w luksusowym wydaniu

Microsoft Lumia 650 powinna zadebiutować w tym lub przyszłym tygodniu. Nie spodziewajcie się jednak hucznej konferencji – wszystkie informacje na jej temat zostaną podane na oficjalnej stronie producenta, bez zbędnej pompy. Więcej uwagi przykuć może za to ekskluzywna wersja flagowej Lumii 950.

Microsoft Lumia 650 w ofercie operatorów

Wszystko wskazuje na to, że ten budżetowy średniak będzie kosztował około 1000 złotych. Jest to absurdalnie dużo, jak za smartfon z tak „podstawową” specyfikacją. Jedynym elementem, który może kojarzyć się z pojęciem premium jest metalowa ramka, choć i ten materiał od dłuższego już czasu pojawia się także w sporo tańszych pozycjach.

Jednak, czy chcemy tego, czy nie, Lumia 650 i tak pojawi się w sprzedaży. Wątpliwe, aby cieszyła się sporym zainteresowaniem na wolnym rynku, ale już u operatorów ma szanse – wszystko zależy oczywiście od umiejętności sprzedawców i (częściowo) od cenników. W sieci pojawiła się właśnie (niepełna jeszcze) lista sieci, które będą sprzedawać ten smartfon. Wśród wymienionych znalazł się nasz rodzimy Play, Plus oraz Orange. Zabrakło T-Mobile, ale zapewne i tam klienci będą mogli nabyć najnowszą Lumię.

Microsoft Lumia 650

Lumia 950 w luksusowym wydaniu

Najchętniej branym na „warsztat” przez luksusowe marki smartfonem jest iPhone. Dużo rzadziej pojawiają się ekskluzywne wersje pozycji z portfolio innych producentów. W obecnej sytuacji nie spodziewałbym się, że ktoś może stworzyć limitowaną, bardzo drogą wariację flagowca Microsoftu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i jest nią oczywiście znikoma popularność urządzeń z Windows Phone/10 Mobile.

Mimo to luksusowa włoska firma jubilerska Damiani pokusiła się o stworzenie ekskluzywnych klapek baterii dla Lumii 950. Obie pokryte są skórą (białą lub czarną), a obiektyw aparatu okala pierścień z różowego lub białego złota (w zależności od wersji kolorystycznej) wraz z 10 diamentami. Na dole natomiast umieszczono tabliczkę z numerem, bowiem trzeba zaznaczyć, że powstanie tylko po 99 egzemplarzy każdego rodzaju klapki, czyli łącznie 198 sztuk. Cena jednego zestawu, w którym oczywiście jest jeszcze sam smartfon, wynosi 1950 euro. Przy obecnym, bardzo wysokim kursie tej waluty, daje to równowartość około 8650 złotych.

Plus całej transakcji jest taki, że gdy właściciel zapragnie wymienić telefon na nowy, może zwrócić Damiani klapkę baterii z Lumii 950 i wymienić ją na jedną z pozycji z kolekcji D.Side.

Źródło: @tfwboredom, WMPoweruser