W skrócie: Kluczowa aktualizacja Periscope, premiera Office 2016 i debiut Android Pay w USA

Możliwość nagrywania filmów, które udostępniamy na żywo, okazała się być świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. Gdyby nie to, nigdy nie powstałyby takie aplikacje jak Periscope. Ostatnia aktualizacja dla tego programu wprowadziła naprawdę istotne zmiany z punktu widzenia użytkownika. Z kolei Microsoft oficjalnie ogłosił, że Office 2016 zostanie zaprezentowany już 22 września. W Stanach Zjednoczonych natomiast wystartowała właśnie usługa Android Pay, czyli portfel w naszym smartfonie.

Reklama

Aktualizacja Periscope

Dotychczas wszystkie filmy, streamingowane za pośrednictwem Periscope, musiały być nagrywane wertykalnie. Na szczęście w ostatnim updacie twórcy aplikacji naprawili tę niedogodność – bezproblemowo będziemy mogli relacjonować wydarzenia na żywo, trzymając smartfon czy tablet horyzontalnie. Poza tym po włączeniu trybu prywatnego, będziemy mogli łatwiej wybrać, którzy z naszych obserwujących będą mieli możliwość go oglądać.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.periscope.android” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button][button link=”https://itunes.apple.com/us/app/periscope/id972909677?mt=8″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]

Premiera Office 2016

Natomiast Microsoft oficjalnie zapowiedział prezentację pakietu Office 2016 na dzień 22 września. Klienci indywidualni otrzymają aktualizację do najnowszej wersji 1 listopada, natomiast jedną z ważniejszych nowości dotyczy wydawania aktualizacji dla firm – w jednym roku mają pojawiać się 3 kluczowe update’y. Więcej na temat tego pakietu biurowego dowiemy się już za kilka dni.

Get-ready-1-1024x482

Debiut Android Pay w USA

Warto wspomnieć, że Google, na razie wyłącznie w USA, wystartowało z usługą Android Pay. Nie można ukryć, że popularność płatności mobilnych nadal mocno kuleje, co doskonale można zauważyć w naszym kraju, ale powoli zmienia się to na lepsze. Firma z Mountain View pozwala na korzystanie z naszego telefonu (wyposażonego w NFC i co najmniej Androida 4.4) jak z portfela. Jestem ciekaw, czy i kiedy Android Pay będzie dostępne w Polsce – zapewne szybciej trafią do nas odpowiedniki od Apple i Samsunga.

android-pay

źródło: Medium przez Android Central; Microsoft przez Neowin; Google przez Phandroid