W skrócie: iPad Air 2 z powłoką antyrefleksyjną, HP Slate 12 Pro oraz Nexus Foo 10,3″ | Tabletowo.pl

W skrócie: iPad Air 2 z powłoką antyrefleksyjną, HP Slate 12 Pro oraz Nexus Foo 10,3″

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli jesteście zainteresowani najnowszymi spekulacjami z rynku tabletów, obok tego wpisu nie powinniście przejść obojętnie. Otóż okazuje się, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać premiery co najmniej trzech ciekawych urządzeń: iPada z powłoką antyrefleksyjną, HP Slate 12 oraz Nexusa Foo 10,3″.

iPad Air 2 z powłoką antyrefleksyjną

Użytkowanie wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego z ekranami błyszczącymi w słońcu woła o pomstę do nieba. Wysoka jasność maksymalna wyświetlaczy pomaga, ale nie w każdych warunkach jest wystarczająca. Nic więc dziwnego, że pojawiły się informacje (za Bloomberg), jakoby najnowsza generacja tabletu iPad Air miała zostać wyposażona w ekran z powłoką antyrefleksyjną. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na lepszą czytelność ekranu przede wszystkim w ostrym słońcu, ale również podczas zwykłego użytkowania urządzenia – wiecie sami, jak bardzo irytujące jest nasze odbicie w ekranach.

HP Slate 12 Pro

Duże tablety to wciąż swego rodzaju ewenement na rynku. Do ich produkcji przekonało się niewielu producentów – w tym Microsoft, Samsung i Asus. Do tego wąskiego grona ma dołączyć firma HP, która w najbliższym czasie powinna zaprezentować światu model HP Slate 12 Pro.

Urządzenie ma posiadać 12,5-calowy wyświetlacz (1600 x 1200 pikseli), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z Adreno 330, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix i kamerkę 2 Mpix. Całość ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 4.4.2 KitKat.

google-nexus-foo1

Nexus Foo 10,3″

Jedną z najciekawszych informacji ostatnich godzin jest niewątpliwie pojawienie się w wynikach benchmarku GFXBench tajemniczego urządzenia Nexus Foo. Bardzo ubogie parametry techniczne pozwalają nam sądzić, że testowany sprzęt był prototypem, gdyż – jak możecie zauważyć również na screenie – nie posiadał nawet ekranu dotykowego (!), ani GPS, aparatu, akcelerometru, czujnika światła czy NFC.

Nexus Foo, o ile faktycznie zadebiutuje na rynku, ma być wyposażony w ekran o przekątnej 10,3″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Tegra 4 o częstotliwości taktowania 1,9GHz, 2GB RAM oraz, co oczywiste, system operacyjny Android w najnowszej dostępnej wersji w momencie premiery (być może już L).

Karty podarunkowe Google Play w Polsce

Pamiętacie, jak jakiś czas temu pisałam o nadchodzącej dostępności kart podarunkowych Google Play w naszym kraju? No to już stało się to faktem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona