W skrócie: garść informacji dla mobilnych graczy

Smartfon, jakby na to nie patrzeć, stał się kolejną platformą do grania. Czy to dobrze, czy też źle – ocenę pozostawiam Wam. W każdym razie coraz więcej znanych i szanowanych marek portuje swoje stare produkcje lub też tworzy zupełnie nowe z myślą o smartfonach i tabletach.

Blizzard pracuje nad nową grą mobilną

Deweloper bardzo popularnego wśród pewnych kręgów Hearthstone pracuje nad zupełnie nową grą MMO RTS, przeznaczoną dla telefonów i tabletów. Informacja dotarła do mediów dzięki ogłoszeniom o pracę nad kolejnym projektem. Jak podaje serwis PCGamesN, poszukiwano specjalistów do pracy nad „zupełnie nowym doświadczeniem mobilnych gier” oraz „projektem MMO RTS”. Dalsze szczegóły na razie nie są znane.

Po wyżej wymienionej, byłaby to druga gra Blizzard Entertainment przeznaczona dla telefonów i tabletów.

Blizzard Entertainment (fot. Blizzard)

Flower trafia do App Store

Niezależny deweloper thatgamecompany dosłownie kilka dni temu opublikował w sklepie App Store Flower – port głośnego jakiś czas temu tytułu, dostępnego na PlayStation. W grze wcielamy się w wiatr, którego zadaniem jest przenoszenie płatka kwiatu w świecie będącym „wytworem wyobraźni” rośliny. Brak tu wyraźnie określonych celów czy też wartkiej akcji. Flower idealnie wpisuje się natomiast w ostatnio popularną modę na „gry relaksacyjne”, o ile tytuł ten w ogóle można nazwać grą. To po prostu „coś”, co można odpalić na kilka chwil w celu wyciszenia się i złapania oddechu.

Gra dostępna jest do pobrania w App Store w cenie 23,99 zł.

Middle-earth: Shadow of War w Google Play i App Store

Śródziemie: Cień Wojny to długo i gorąco wyczekiwana gra akcji, osadzona w tolkienowskim świecie fantasy. Kontynuacja Cienia Mordoru już za kilka dni będzie miała swoją premierę na platformie Steam, a tymczasem już teraz zasmakować możemy przygody, dzięki mobilnej grze studia IUGO pod tym samym tytułem. W grze wcielić możemy się w jednego z głównych protagonistów sagi Tolkiena i wraz ze swoją nieustraszoną drużyną udać się na wojnę przeciwko armiom Orków i samemu Sauronowi. Co cieszy, gra dostępna jest do pobrania za darmo, chociaż nie obyło się bez mikropłatności.

Gra dostępna jest do pobrania w Google Play oraz App store za darmo.

Źródła: PocketGamer.biz; Gamer Braves (1), (2)