W skrócie: Fossil zapowiada swój nowy smartwatch z Android Wear, a Snapdragon 820 ponownie zawitał do GFXBench | Tabletowo.pl

W skrócie: Fossil zapowiada swój nowy smartwatch z Android Wear, a Snapdragon 820 ponownie zawitał do GFXBench

Dołącz do dyskusji 0

Niedługo do segmentu wearables wkroczą firmy specjalizujące się dotychczas w tworzeniu analogowych czasomierzy. Jednym z pierwszych takich producentów będzie amerykański Fossil. Już oficjalnie zapowiedzieli nadchodzącą premierę ich smartwatcha o nazwie Q z Android Wear na pokładzie. Natomiast przyszłoroczny, flagowy układ Qualcomma po raz kolejny został dokładnie przetestowany w GFXBench.

Warto napisać, że pierwszy w historii smartwatch Fossila jest efektem bliskiej współpracy z Google oraz Intelem, którego układ zagości we wnętrzu nadchodzącego inteligentnego zegarka. Model Q zaoferuje w pełni okrągły ekran. Producent pochwalił się ponadto, że zapewni znakomitej jakości obraz, a Android Wear dostarczy bogactwo funkcji oraz kompatybilność z Androidem, iOS i – wielkie, pozytywne zaskoczenie – Windowsem.

Fossil Q będzie mógł liczyć liczbę kroków, przebyty dystans, ilość spalonych kalorii czy też wyświetlać powiadomienia. W dodatku w sprzedaży pojawią się wersje przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Poza tym ma dostarczyć „dawkę codziennej inspiracji”. Niewątpliwie brzmi to ciekawie – sam wygląd nowego smartwatcha możecie ujrzeć na zdjęciu tytułowym. Jestem ciekaw, jak będą prezentować się podobne nowości od Tag Heuera i innych firm, zaangażowanych od niedawna w wearables.

Natomiast w bazie GFXBench pojawiła się kolejna testowa wersja Snapdragona 820. Jak już wiemy z dotychczasowych informacji udostępnionych przez Qualcomma, będzie to układ wyposażony w cztery rdzenie Kyro o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,2GHz, grafikę Adreno 530 czy też modem X12 LTE. Całość zostanie wykonana w procesie technologicznym 14 nm przez Samsunga.

Najnowsze testy syntetyczne nastrajają pozytywnie do nadchodzącego „smoczego” procesora. Przy benchmarku jednego rdzenia Snapdragon 820 uzyskał 2032 punkty, a wszystkich już 5910. Dla porównania bardzo wczesna wersja Exynosa 8890, który ma pojawić się w Samsungu Galaxy S7, zdobył 1409 i 4882, natomiast prawie w pełni gotowy Kirin 950, odpowiednio, 1909 oraz 6096. W 2016 roku zapowiada się niezły wyścig o tytuł najszybszego mobilnego układu.

źródło: Fossil przez xda-developers; GFXBench przez TechGrapple, Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona