W skrócie: iPhone 7 już bez złącza słuchawkowego, zapowiedź Elephone M3 kosztującego 99 dolarów
Ważne

W skrócie: Elephone M3 za 99 dolarów a iPhone 7 już bez złącza słuchawkowego?

Aktualnie na naszych oczach coraz popularniejsze stają się złącza USB typu C, wypierające powoli microUSB 2.0. Jednak Apple zamierza zaskoczyć wszystkich w przyszłym roku odejściem od portu słuchawkowego, które jest obecnie w prawie każdym urządzeniu mobilnym. Z kolei Elephone zapowiedział swój nowy model, łączący w sobie niską cenę oraz świetną specyfikację.

Apple zamierza zrezygnować w iPhone 7 ze złącza słuchawkowego

Kalifornijczycy pokazali już nie raz, że potrafią przeprowadzić wiele różnych, nie zawsze do końca przemyślanych zmian w swoich urządzeniach, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ich rozmiary. Tym razem chodzi o porzucenie złącza słuchawkowego w smartfonach. Według źródła, Apple chce, aby posiadacze przyszłej generacji iPhone’a korzystali już z słuchawek Bluetooth albo też zaopatrzyli się w specjalne przejściówki do złącza Lightning.

Takie rozwiązanie pozwoli znacząco zmniejszyć grubość iPhone’a 7, lecz z drugiej strony wielu potencjalnych użytkowników miałoby mu to za złe. Do oficjalnej premiery jeszcze została sporo czasu, więc należy podejść do tej informacji z dystansem. Zresztą i tak nie przeszkodziłoby to w osiągnięciu znakomitych wyników sprzedaży.

Kolejny tani, lecz mocny smartfon z Chin

Elephone M3 ma kosztować 99 dolarów, a jego bezpośrednim rywalem będzie Umi Rome, który kosztuje aktualnie o 10 dolarów mniej. Nadchodzący smartfon zostanie wyposażony w m.in. procesor Mediatek Helio P10. Osiem rdzeni ARM Cortex A53 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2GHz i grafika ARM Mali T860MP2 pozwolą uzyskać zadowalającą wydajność w grach, choć już płynność pracy będzie zależeć w dużej mierze od dopracowania samego oprogramowania.

Oprócz tego będzie miał złącze USB typu C, a całość będzie zarządzana przez Androida 6.0 Marshmallow. Oczywiście „pianka” zostanie wzbogacona o kilka dodatków producenta. Kolejnym elementem wyróżniającym M3 będzie w pełni aluminiowa obudowa oraz wyświetlacz pokryty lekko zaokrąglonym szkłem 2.5D. Pod względem wyglądu nowość Elephone nie będzie miała się czego wstydzić. Szkoda, że na razie Chińczycy nie poinformowali o oficjalnej dacie prezentacji.

Tabletowo.pl W skrócie: Elephone M3 za 99 dolarów a iPhone 7 już bez złącza słuchawkowego? Android Apple Plotki / Przecieki Smartfony

*na zdjęciu tytułowym iPhone 6 Plus

źródło: Macotakara przez 9to5mac, Neowin; Elephone przez gadgetz.tv

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona