W skrócie: Android 6.0 Marshmallow dla OnePlus One, Samsung On 5 i On 7 zadebiutują pod koniec miesiąca | Tabletowo.pl

W skrócie: Android 6.0 Marshmallow dla OnePlus One, Samsung On 5 i On 7 zadebiutują pod koniec miesiąca

Dołącz do dyskusji 0

Najnowsza wersja Androida powinna sukcesywnie pojawiać się na coraz większej liczbie urządzeń. Tak przynajmniej sugerują producenci, którzy opublikowali listy modeli mogących spodziewać się „piankowego” sytemu. Część użytkowników jest jednak na tyle niecierpliwa, że postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. Zdecydowanie krócej będą czekali ci, którzy planują wejść w posiadanie Samsunga Galaxy On 5 lub On 7.

Android 6.0 Marshmallow dla OnePlus One

OnePlus One, jak na dzisiejsze standardy, jest dosyć „wiekowym” modelem. Mimo to Chińczycy nie zapominają o nim i pod koniec sierpnia udostępnili dla niego aktualizację do Cyanogen OS 12.1, bazującego na Androidzie 5.1.1.

Nie wiadomo jednak czy OnePlus One doczeka się najnowszej wersji systemu. Moim zdaniem jest to wątpliwe, choć mogę się mylić. Na szczęście dla posiadaczy tego modelu, na forum XDA Developers udostępniono nieoficjalną wersję Androida 6.0 Marsmhallow (opartą o Cyanogen OS 12.1), przygotowaną przez jednego z użytkowników.

Oprogramowanie nie jest pozbawione wad i błędów. Należy się spodziewać problemów z aparatem (które rozwiązuje użycie aplikacji firm trzecich), większego poboru energii (który jest podobno niewiele wyższy od „normalnego”) i braku obsługi niektórych gestów.

Samsung On 5 i On 7 zadebiutują pod koniec miesiąca

O tych dwóch modelach wiadomo już tak dużo, że nikogo nie powinna zaskoczyć ich rychła premiera. Według najnowszych przecieków, Samsung On 5 i On 7 trafią na rynek pod koniec października. Ich prawdopodobna cena wyniesie – odpowiednio – 10 000 i 13 000 rupii indyjskich, co w przeliczeniu daje około 570 i 745 złotych.

W Polsce (jeśli do nas trafią) ceny te będą z pewnością o 100 – 150 zł wyższe. Za parametry, jakie oferują oba modele (m.in. Snapdragon 410, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej), jest to zdecydowanie zbyt wygórowana cena. Konkurencja w tym segmencie jest tak duża, że na przedstawicieli serii On zdecydują się raczej tylko fani marki. Bardziej zorientowani w temacie użytkownicy sięgną na pewno po coś bardziej atrakcyjnego – zarówno, gdy wziąć pod uwagę specyfikację techniczną, jak i cenę.

Do Samsunga Galaxy On 5 i On 7 może wkrótce dołączyć jeszcze trzeci smartfon, ukrywający się na razie pod nazwą kodową SM-G450.

Źródło: Android Headlines 1, 2

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona