W skrócie: Aktualizacja Apple Watch do watchOS 2.0 i premiera Misfit Shine 2, ciekawego smartbanda | Tabletowo.pl

W skrócie: Aktualizacja Apple Watch do watchOS 2.0 i premiera Misfit Shine 2, ciekawego smartbanda

Dołącz do dyskusji 0

Aktualnie segment wearables rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, aby miało to ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Warto wspomnieć, że wszyscy producenci starają się w miarę sumiennie wydawać aktualizacje dla swoich smartwatchy czy smartbandów. Niedawno Apple wydało aktualizację do watchOS 2.0.1 z kilkoma poprawkami. Z kolei Misfit zaprezentował nową opaskę dla aktywnych.

Aktualizacja do watchOS 2.0.1

Kolejna generacja Apple Watch podobno zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku. Tymczasem obecna generacja inteligentnego zegarka od firmy z Cupertino doczekała się update’u do nowej wersji watchOS, oznaczonej numerem 2.0.1. Aktualizację, ważącą 62,8 MB, można pobrać za pośrednictwem oficjalnej aplikacji przez iPhone’a. Pośród zmian warto wspomnieć o kolejnej paczce emoji. Ważniejsze poprawki dotyczą poprawy stabilności działania oraz synchronizacji zegarka z aplikacją Kalendarz iOS, a także wydłużenia czasu pracy.

Nowa opaska od Misfit

Misfit zaprezentowało drugą generację swojej inteligentnej opaski. Model Shine 2 wyróżnia się kopertą, na której umieszczono dwanaście trójkolorowych diod LED, informujących nas o powiadomieniach, progresie w wykonywaniu celów treningowych, a także godzinie. Co ciekawe, po dłuższym czasie bezruchu opaska będzie sama wibrować, aby przypomnieć nam o ruchu (funkcja o nazwie Misfit Move).

Na wyposażeniu standardowym znalazły się: akcelerometr oraz magnetometr. Po zsynchronizowaniu z naszym smartfonie i zainstalowaniu aplikacji Misfit Link, Shine 2 pozwoli na odbieranie powiadomień czy też sterowanie m.in. odtwarzaczem muzyki lub aparatem. Ekran w tym smartbandzie jest dotykowy i wspiera różne gesty, pozwalające właśnie na taką obsługę.

Producent deklaruje, że czas pracy wynosi do 6 miesięcy. Potem musimy wymienić baterię na nową i ponownie będziemy mogli się cieszyć możliwościami Misfit Shine 2. Opaska waży 50 g i została częściowo wykonana z aluminium. W sprzedaży są dostępne dwa warianty kolorystyczne: złoty (nazywający się… Rose Gold) albo czarny (Carbon Black), a ich cena wynosi dokładnie 99,99 dolarów. Dostawy mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

źródło: Misfit (1), (2) przez Liliputing; Apple Insider

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona