W Redmi Pro Xiaomi zastosuje wyświetlacz OLED

Słyszało się o tym od dawna, a teraz staje się to faktem – Xiaomi również przesiada się na ekrany OLED. Redmi Pro najprawdopodobniej będzie pierwszym smartfonem z takim wyświetlaczem.

Zgodnie z przewidywaniami, kolejni producenci decydują się na ekrany OLED, zamiast na LCD. Popularność tych pierwszych rośnie w iście ekspresowym tempie. Korzysta z nich coraz więcej gigantów, m.in. Samsung, Vivo czy Oppo. Ostatnio do tego grona dołączył również Huawei (P9 Plus) i OnePlus (OnePlus 3). Już za kilka dni może to samo zrobić Xiaomi.

Chińczycy rozpoczęli właśnie akcję promocyjną nadchodzącej nowości, czyli Redmi Pro, który ma ujrzeć światło dzienne już za tydzień, 27 lipca. Pierwszym, co zdradzono na jego temat to to, że zostanie on wyposażony w wyświetlacz OLED. Co prawda nie powiedziano tego wprost, ale nie da się inaczej tego zinterpretować – zwłaszcza, że nawiązano do smartfonów z serii Galaxy.

Xiaomi Redmi Pro OLED AMOLED screen ekran wyświetlacz

W następnych dniach Xiaomi ma odkrywać kolejne dania, które mają zdradzać nowe szczegóły na temat Redmi Pro. Według deklaracji, mają to być: ten nuclear double stem headbrushed gold potato (dosłowne tłumaczenie z chińskiego). Niektórzy twierdzą, że jest to nawiązanie do – odpowiednio – dziesięciordzeniowego procesora MediaTek Helio X25 z Mali-T880 MP4 i podwójnego obiektywu aparatu.

Xiaomi Redmi Pro OLED AMOLED screen ekran wyświetlacz

Źródło: GizmoChina, GizmoChina