W przyszłym roku za zakupy zapłacimy smartfonem Galaxy?

Według Re/code tak. Podobno firma z Korei jest w trakcie prac nad bliźniaczą technologią do Apple Pay. Jednak nie pracuje nad tym sama. Skoro gigant z Cupertino ma autorską technologię płacenia smartfonem, to dlaczego Samsung ma nie mieć swojej?

Mówi się, że już w pierwszej połowie 2015 roku będziemy mieli możliwość płacenia smartfonem/phabletem. Być może nowe rozwiązanie będzie cechą charakterystyczną nadchodzącego Galaxy S6. To jednak tylko domysły, aczkolwiek uzasadnione.

Samsung pracuje nad technologią wraz z firmą LoopPay (nie jest to potwierdzona informacja), CEO tej drugiej oznajmił już jakiś czas temu, że jego firma nawiązała współpracę z dużym koncernem i jest szansa, że w przyszłości ich rozwiązania znajdą miejsce w znanych urządzeniach. Wtedy co prawda nie stwierdzono o jaką dużą markę chodzi, ale teraz wszystko składa się w jedną, logiczną całość.

Przewaga Samsunga jest nad Apple spora. Na świecie więcej jest urządzeń Koreańczyków z NFC, niż iPhone’ów. Wspólnym problemem dla obu firm jest przekonanie klienta, by z płatności zbliżeniowych smartfonem skorzystał. Znam wielu ludzi, którzy w obawie o swoją prywatność nie mają zamiaru podawać żadnych danych potrzebnych do działania tej technologii.