W przyszłym roku zobaczymy OnePlusa 5 z ceramiczną obudową

Tak, OnePlusa 5, bowiem firma planuje przeskoczyć numer 4 ze względu na negatywne skojarzenia z tą cyfrą. W Chinach czwórka niemal zawsze przynosi pecha, więc OnePlus nie zamierza kusić losu. Zwłaszcza, że szykuje się też zmiana materiału, z którego zostanie wykonana obudowa.

Reklama

Firma, która wyposażała fabryki Xiaomi w ceramiczne panele obudów, potrzebnych do złożenia Mi Mix, wymienia wśród swoich przyszłych klientów również OnePlusa. Zresztą, to nie pierwszy raz, kiedy dostarcza ona ceramikę dla smartfonów tej firmy, ponieważ OnePlus X wyszedł w zeszłym roku w limitowanej edycji z cyrkoniami i ceramicznym wykończeniem właśnie. Całkiem więc prawdopodobne, że OnePlus 5 otrzyma ceramiczne plecki.

Co więcej, OnePlus pracuje pod skrzydłami konsorcjum BBK Electronics, które jest również właścicielem OPPO Vivo. Vivo również zdecydowało się na ominięcie pechowej cyfry 4 podczas premiery kolejnego przedstawiciela linii V – po V3 zaprezentowano V5.

Nowy flagowiec OnePlusa to pod względem specyfikacji wielka niewiadoma. Spekuluje się, że smartfon zostanie pokazany światu w drugim kwartale 2017 roku i pojawi się z wyświetlaczem Quad HD AMOLED, procesorem Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM.

 

źródło: PhoneRadar