W (po)świątecznym skrócie: Oppo Find 7 z ekranem 5,5″ 538 ppi, Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 w FCC, Tegra Note 7 z Androidem 4.3

oppo-find-7

Ostatnie dni przyniosły nam wiele ciekawych wieści z technologicznego światka, ale my, jak to w święta, zdecydowaliśmy się odrzucić wszelką elektronikę i pracę i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli… na spędzeniu tych kilku dni w rodzinnym gronie. Pora zatem przyjrzeć się wybranym informacjom, obok których trudno przejść obojętnie. A wśród nich znajdziemy: Oppo Find 7 z ekranem 5,5″ 538 ppi, Samsunga Galaxy Tab Pro 8.4 w FCC oraz Tegra Note 7, który otrzymał aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean.

Oppo Find 7 z ekranem 5,5″ 538 ppi

O tym, że Oppo Find 7 zapowiada się nad wyraz interesująco, wiemy już od dawna, ale dopiero dziś pojawiły się szczegóły. Z dzisiejszych informacji wynika, że będzie posiadał wyświetlacz o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co daje 538 ppi.

Wiele wskazuje na to, że pozostałe parametry techniczne będą zawierały przede wszystkim procesor Qualcomm Snapdragon 805, 3GB RAM, LTE, aparat 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh.

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 w FCC

Nie jest dla nas żadną tajemnicą, że na początek 2014 roku Samsung planuje prezentację wielu tabletów. Wśród nich ma być model Galaxy Tab Pro 8.4 (o oznaczeniu kodowym SM-T320), który trafił do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Na jego temat nie wiemy nic poza tym, że ma posiadać ekran o przekątnej 8,4″, aparat z diodą LED, Bluetooth oraz WiFi a/b/g/n/ac.

Jego premiera będzie miała miejsce najprawdopodobniej podczas MWC 2014 w Barcelonie.

Tegra Note 7 z aktualizacją do Androida 4.3 Jelly Bean

Jak zapowiadano, tak też się stało. Kilka miesięcy po premierze Tegra Note 7, urządzenie zostało zaktualizowane do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean. A wraz z nowszą edycją googlowskiej platformy użytkownicy modelu mogą się spodziewać między innymi usprawnionego działania funkcji HDR, możliwości przenoszenia aplikacji z pamięci wewnętrznej do karty pamięci oraz poprawek dotyczących DirectStylus.

Sprzęt kosztuje 199 dolarów. Kiedy trafi do Polski? Z danych otrzymanych od przedstawiciela polskiego oddziału NVIDII wynika, że wszystko zależy od partnerów handlowych. Wszystkie firmy jednak (EVGA, Zotac) określają dostępność modelu „po Nowym Roku”.

źródło, źródło, źródło