W pierwszej połowie 2016 roku Qualcomm zgarnął blisko 40% całego rynku procesorów do smartfonów | Tabletowo.pl

W pierwszej połowie 2016 roku Qualcomm zgarnął blisko 40% całego rynku procesorów do smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Qualcommowi po raz kolejny udało się uzyskać tytuł lidera na rynku procesorów, przeznaczonych do smartfonów. Jego Smoki są najczęściej wybieranymi przez producentów układami do tego typu urządzeń.

W pierwszej połowie 2016 roku Qualcomm zgarnął 39% całego rynku procesorów, przeznaczonych do smartfonów. MediaTek, który znalazł się na drugim miejscu, zdobył o wiele mniej – „zaledwie” 23%. Przewaga Amerykanów jest więc naprawdę duża. Trzecie jest natomiast Apple z wynikiem 15% (choć samo nie zajmuje się produkcją, tylko zleca ją swoim kontrahentom, m.in. TSMC).

Analitycy ze Strategy Analytics zauważają, że po nieco słabszym 2015 roku (głównie przez aferę z przegrzewającym się Snapdragonem 810), Qualcommowi udało się „podnieść” dzięki świetnemu Snapdragonowi 820, na którego zdecydowało się wielu producentów, m.in. Samsung, LG, Xiaomi i OnePlus. Jednak Snapdragon 652, Snapdragon 650 i Snapdragony z serii 400 również były bardzo chętnie wybierane przez klientów koncernu z San Diego.

I choć Qualcomma można uznać za największego „wygranego” pierwszej połowy 2016 roku, to bardzo dobrze poradzili sobie także MediaTek, HiSilicon (Huawei), Samsung LSI i Spreadtrum – każda firma w tym okresie odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Co ciekawe, ten ostatni umocnił swoją pozycję przede wszystkim na rynku procesorów 3G (bez obsługi LTE).

W pierwszej połowie 2016 roku wartość całego rynku układów do smartfonów wyniosła 10 miliardów dolarów. Jest to wynik o 3% lepszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Źródło: Strategy Analytics przez FierceWireless

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona