W ofercie Kobo niebawem tablet z procesorem NVIDIA Tegra 4?

W sieci pojawił się wynik benchmarku, który sugeruje iż firma Kobo pracuje aktualnie nad bardzo mocnym sprzętowo urządzeniem. Nie wiemy nic o potencjalnej dostępności i cenie, natomiast wiemy że ekran i procesor mogą naprawdę być atrakcyjnymi elementami specyfikacji tego produktu.

Urządzenie przetestowane w GLBenchmark nosi kodową nazwę Macallan, zaś pełna nazwa modelu brzmieć może Kobo Arc 10 HD. Będzie to tablet z ekranem o przekątnej 10,1 cala o bardzo dobrej rozdzielczości: 2560×1600 pikseli.

Na uwagę zasługuje fakt, że prawdopodobnie Kobo zastosuje w swoim produkcie czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 4, taktowany zegarem 1,81 GHz. Pojawiały się wątpliwości, czy zastosowanym SoC nie jest Tegra 3, jednakże rzut oka na wydajność podczas renderowanie tak dużej rozdzielczości stawia sprawę dość jasno i przyjąć trzeba, iż pod maską urządzenia znajduje się najnowszy procesor NVIDII. Niestety, wyniki osiągnięte przez tablet zostały już usunięte z serwerów. Na zamieszczonych zrzutach widzimy również wyraźnie, iż system zainstalowany podczas testów to Android 4.2.2 JellyBean.

Tegra 4 to procesor wykonany w procesie technologicznym 28 nm, składający się z czterech rdzeni ARM Cortex A15 oraz 72-rdzeniowego GPU.

Nie wiemy, ile RAMU znajdziemy w tablecie, ale można spodziewać się że będzie to 2GB. Reszta specyfikacji pozostaje owiana tajemnicą.

Źródło, źródło