W listopadzie poznamy pierwszy smartfon z dziesięciordzeniowym Mediatekiem | Tabletowo.pl

W listopadzie poznamy pierwszy smartfon z dziesięciordzeniowym Mediatekiem

Dołącz do dyskusji 0

Moda na stosowanie ośmiordzeniowych procesorów w urządzeniach mobilnych trwa w najlepsze. Jednak wkrótce napis „Octa Core” przestanie być prawdziwym wyróżnikiem – wszystko za sprawą Mediateka Helio X20, czyli dziesięciordzeniowego układu z Tajwanu. Wiemy już kiedy możemy się spodziewać pierwszego smartfona z tym SoC.

Wszystko wskazuje na to, że chińska firma Elephone postawi w swoim nowym modelu właśnie na Helio X20. Prawdopodobnie zaszczytny tytuł pierwszego smartfona z dziesięciordzeniowym procesorem otrzyma P9000, który zostanie zaprezentowany szerszej publiczności już w listopadzie tego roku.

Oczywiście będzie to typowy high-end. Wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5 cala, dual SIM standby, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, a także aparaty 20,7 oraz 5 Mpix. Pieczę nad całością ma sprawować Android 5.1 Lollipop, a wszystko zasili przeciętny akumulator 3100 mAh.  Szykuje się całkiem ciekawe urządzenie, chociaż obawiam się, że nowość Mediateka będzie miała problem z odprowadzaniem ciepła – niestety zostanie wytworzony w procesie technologicznym 20 nm. Szkoda, że Tajwańczycy nie postawili na 14 nanometrów, chociaż na pewno przełożyłoby się to na wyższą cenę gotowego układu. Cóż, zobaczymy czy 4 x ARM Cortex A53 1,4 GHz, 4 x ARM Cortex A53 2 GHz oraz 2 x ARM Cortex A72 2,5 GHz okażą się odporne na thermal throotling.

Wiele osób jest zaciekawiona wydajnością tego układu i tego, jak będzie wyglądał na tle flagowych Exynosów czy też Snapdragonów – ja również. Znając życie, Mediatek zapoczątkuje nowy trend na dziesięciordzeniowe układy.

źródło: Gizmochina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona