W końcu usuniesz preinstalowane aplikacje w iOS | Tabletowo.pl

W końcu usuniesz preinstalowane aplikacje w iOS

Dołącz do dyskusji 0

Ta wiadomość mogła umknąć w natłoku nowości i ciekawych rozwiązań oferowanych przez iOS 10 na iPhonie oraz iPadzie. Tak, w końcu będziesz mógł skasować Giełdę, iTunes Store, Mapy i wiele innych niepotrzebnych aplikacji w swoim smartfonie.

Długo czekaliśmy na ten moment. Dotychczas wielu użytkowników iPhone’ów i iPadów tworzyło specjalne foldery, w których ukrywało niepotrzebne aplikacje. A tych z każdą aktualizacją iOS przybywa. Przyznam się, że nigdy nie otworzyłem nawet Giełdy, Wallet, Porad czy Moich Znajomych.

Z aplikacji, takich jak iTunes Store, FaceTime, Wideo, korzystam raz na tzw. ruski rok. Mapy w iOS 9 jeszcze jako tako działają, ale mam do nich małe zaufanie i wolę jednak rozwiązania konkurencji. Zapewne pomyślałbym też nad zamianą klienta pocztowego, ale na razie zmuszam się do korzystania z Maila, chociaż posiada on wiele utrudniających życie ograniczeń.

Na szczęście koniec problemów pierwszego świata jest bliski ;). Apple zapowiedział, że w iOS 10 będziemy mogli nareszcie kasować preinstalowane aplikacje z iPhone’a i iPada. Nie wszystkie rzecz jasna. Nie usuniemy m.in. Safari, Aparatu, Zdjęć, Wallet oraz Zegara – to kluczowe dla systemu aplikacje i gdyby można było je usunąć, iOS nie działałby poprawnie.

Możliwość usuwania preinstalowanych aplikacji to podwójnie dobra wiadomość. Po pierwsze dlatego, że w końcu będziemy mogli pozbyć się niewygodnych ikonek z pulpitu iPhone’a, a po drugie może kiedy Apple zobaczy, jak wiele osób korzysta z alternatywnych rozwiązań – weźmie się za robotę. Takie aplikacje jak Mail, Mapy czy Muzyka potrzebują, na gwałt, poprawy.

Źródło: Softpedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona