W Japonii zadebiutował VAIO Phone Biz z Windows 10 Mobile i wsparciem dla Continuum | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

W Japonii zadebiutował VAIO Phone Biz z Windows 10 Mobile i wsparciem dla Continuum

Dołącz do dyskusji 0

Za każdym razem, gdy słyszę o kolejnej smartfonowej nowości, jaka zadebiutowała w Japonii, bardzo zazdroszczę mieszkańcom tego kraju. Mają oni bowiem dużo większy i ciekawszy wybór niż my, Polacy. I choć może się wydawać, że VAIO Phone Biz nie wyróżnia się zbytnio na tle konkurencji, to w rzeczywistości ma kilka naprawdę mocnych stron.

Chodzi tu przede wszystkim o system operacyjny i zaimplementowany procesor. Połączenie Windows 10 Mobile, Snapdragona 617 oraz – dodatkowo – 3 GB RAM-u umożliwi komfortowe korzystanie z Continuum. Tym samym jest to już drugi smartfon z tym układem, zapewniający wsparcie dla tego trybu (pierwszym jest NuAns Neo, także dostępny w Japonii). Wydawać by się więc mogło, że jest to ciekawa alternatywa dla flagowych Lumii 950 i 950 XL, lecz gdy spojrzymy na cenę VAIO Phone Biz to złudzenie szybko znika. Smartfon ma bowiem kosztować 50000 jenów, co po przeliczeniu i dodaniu podatku daje równowartość około 2000-2100 złotych, czyli niewiele mniej niż warte są ww. Lumie.

Jednak VAIO Phone Biz może pochwalić się dużo lepszą jakością wykonania i użytymi materiałami. Producent zdecydował się na aluminiową obudowę, chociaż nie obyło się bez (moim zdaniem trochę szpetnych) plastikowych wstawek – myślę, że tę kwestię można było rozwiązać w lepszy sposób.

Jeśli chodzi o pozostałe podzespoły, to VAIO Phone Biz wyposażono jeszcze w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 16 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 64 GB, aparat główny 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerkę 5 Mpix na przodzie, Bluetooth 4.0, łączność LTE, microUSB 2.0 oraz akumulator o pojemności 2800 mAh. Smartfon mierzy 156,1x77x8,3 mm i waży 167 gramów.

VAIO Phone Biz trafi do sprzedaży w kwietniu, jednak istnieją nikłe szanse, że będzie dostępny również poza Japonią.

Źródło: Neowin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona