w co by tu pograć #9: Sporos, 8 Ball Pool i Bocce

Sporos | darmowa | logiczna

Reklama

Nowa produkcja od AppXplore to wymagająca gra logiczna, w której za zadanie mamy ułożyć tytułowe organizmy nazwane sporos tak, aby wypełnić nimi wszystkie puste komórki widoczne na planszy. Struktura planszy jest heksagonalna, a sporosy potrafią rozciągać się po komórkach na kilka sposobów, co w efekcie daje ciekawą i czasem naprawdę wymagającą łamigłówkę.

Jak zwykle bywa w przypadku hitowych gier logicznych, opanowanie sterowania i logiki gry jest banalne, natomiast przejście wszystkich poziomów w całości na komplet gwiazdek, to już zupełnie inna bajka. 300 darmowych poziomów rozpoczyna się niewinnie, ale poziom trudności rośnie proporcjonalnie do naszego postępu w grze. Jeżeli utkniesz na jakiejś planszy, możesz skorzystać z systemu podpowiedzi.

Żywa, neonowa grafika, wprowadza powiew futurystycznej oryginalności, a spokojny ambient w tle spełnia swoje zadanie jako relaksujący element rozgrywki. Sama gra jest dobrym odstresowywaczem dla graczy lubiących nieszablonowe puzzle.

Istnieje możliwość zakupu kolejnych zestawów poziomów, podzielonych na 5 paczek (w sumie jest ich już aż 1100). Deweloperzy zapowiadają wydanie w przyszłości kolejnych laboratoriów z dodatkowymi zestawami zagadek. Sporos to obowiązkowa pozycja dla wszystkich łowców oryginalnych gier logicznych.

sporos androidsporos android

sporos androidsporos android

8 Ball Pool | darmowa | sportowa

8 Ball Pool ze stajni miniclip.com to najczystsza przyjemność z gry oferowana aktualnie na Androida z gatunku gier bilardowych. Rozpocząć grę możesz poprzez zalogowanie się przez Facebooka lub Miniclip ID, albo wejść na stoły jako gość bez jakiejkolwiek rejestracji.

Gra opiera swoją gospodarkę na wirtualnych żetonach, które stawiasz za każdym razem, gdy chcesz rozpocząć partię. Wygrany zgarnia wszystko. Żetony można zdobywać zwyciężając w meczach, zgarniać darmowe co godzinę, można też kupić większy pakiet za prawdziwe pieniądze.

Żetony, oprócz wykorzystania podczas meczów, możesz wydawać na zakup nowych kijów (których jest kilkadziesiąt, ich ceny w zależności od designu oscylują aktualnie w granicach 250-150000 żetonów) oraz na specjalnie dodatki, wydłużające linie pomocnicze czy zwiększające maksymalną moc uderzenia.

Wraz z wygrywaniem kolejnych partii zyskujesz doświadczenie, które otwiera drzwi do coraz bardziej prestiżowych klubów, różniących się wyglądem stołów oraz stawką za grę i naturalnie także poziomem zaawansowania przeciwników. Jedynym wyraźnym minusem jest brak możliwości gry z wirtualnym oponentem czy siedzącym obok znajomym – da się grać tylko online.

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, mamy prześlicznie zaprojektowaną dwuwymiarową grafikę i realistyczne efekty dźwiękowe – możesz poczuć się niemal tak, jakbyś siedział w prawdziwym barze czy klubie bilardowym. 8 Ball Pool to godna polecenia pozycja dla wszystkich fanów gier z gatunku barowo-sportowych.

8 Ball Pool

8 Ball Pool

8 Ball Pool

8 Ball Pool

Bocce | darmowa | sportowa

Miałeś kiedykolwiek okazję zagrać partyjkę w boule? A może nie masz zielonego pojęcia, co to za gra? Dzięki studiu FeelingTouch masz możliwość spróbowania swoich sił w tej klasycznej grze towarzyskiej z poziomu swojego tabletu.

Zasady gry są dość proste: jeden z graczy wyrzuca na środek małą drewnianą kulkę, tzw. świnkę. Potem każdy z graczy na zmianę wyrzuca kolejne boule, aby umiejscowić je jak najbliżej świnki. Punkty zdobywa tylko ta drużyna, której boule są bliżej wyrzuconej na początku kulki. Aby zwyciężyć można rzucać swoje kule jak najbliżej świnki lub celować tak, aby wybić boule przeciwnika lub przesunąć świnkę bliżej swoich kul.

Generalnie wygląda to trochę jak curling, tyle, że gra się najczęściej na plaży, trawie czy ulicy. W Bocce mamy możliwość gry z komputerowym przeciwnikiem lub ze znajomymi, przekazując im tablet. Niestety, nie uświadczymy możliwości gry online z innymi graczami.

Twórcy naprawdę przyłożyli się do wykonania szczegółowej grafiki oraz odpowiedniego modelu fizycznego, dzięki czemu kule można rzucać na kilka sposobów. Sama gra jest wciągająca i jednocześnie odprężająca, w sam raz, aby pograć jeśli nie mamy czasu lub możliwości rozegrania prawdziwej partii w parku czy na plaży.

Bocce androidBocce android