w co by tu pograć #8: Earn to Die, Atlantis: Pearls of the Deep i Soldier vs Aliens

Earn to Die | darmowa / płatna – 3,78zł | zręcznościowa

Reklama

Earn to Die wprowadza nas w post-apokaliptyczny świat opanowany przez nieumarłych, gdzie opuszczone supermarkety i stacje benzynowe są ostatnimi bezpiecznymi bastionami na terenach USA. Naszym zadaniem będzie bezpieczne przemieszczanie się między kolejnymi strefami, jadąc na północ, wzdłuż zachodniego wybrzeża Stanów. Główne elementy gry: śmiercionośne pukawki, zdewastowane samochody i legiony zombie, czyli to, co tygryski lubią najbardziej. Ok, brakuje skąpo odzianych niewiast, lecz nawet bez nich gra broni się znakomicie.

Nie jest to ani typowa strzelanka, ani gra wyścigowa. W zasadzie mamy tutaj elementy każdego z tych gatunków, jednak nie w ich tradycyjnych formach. Świat przedstawiony jest z boku, więc bliżej temu tytułowi do ośmiobitowych produkcji aniżeli nowoczesnych trójwymiarowych gier AAA.

Podróż po bezdrożach umili nam wydawanie ciężko zarobionych w trasie dolarów. Możemy ulepszać silnik, opony, filtr wlotu paliwa, dobudować sobie nabity kolcami zderzak czy też wrzucić na dach karabin. A jeśli już odpicujemy swoją brykę do maksimum, warto zastanowić się nad zakupem kolejnego, bardziej wytrzymałego pojazdu. Jest ich w sumie 8, a dodając do tego poszczególne ulepszenia każdego podzespołu, otwiera się cały wachlarz możliwości modernizacji.

Dopracowana, wektorowa grafika i przejrzysty interfejs pozwalają bez reszty zanurzyć się w klimacie rodem z klasyków kina w stylu Mad Max. I mimo, że przez większość czasu wystarczy w odpowiednim momencie przytrzymać przycisk przyspieszenia oraz balansować pojazdem tak, aby ten przypadkiem nie dachował, gra wciąga piekielnie i ciężko odłożyć tablet, dopóki nie odblokujemy wszystkich dodatkowych części i aut i nie przejdziemy jej w całości.

Earn to Die

Earn to Die

Earn to Die

Earn to Die

Atlantis: Pearls of the Deep | darmowa | puzzle

Gier polegających na łączeniu elementów o tych samych kolorach jest już w Google Play od groma, jednak Atlantis: Pearls of the Deep wprowadza powiew świeżości w ten wyeksploatowany już do granic rozsądku schemat.

Jej unikalność polega na kilku prostych założeniach. Po pierwsze, perły odpowiedniego koloru zrzucamy z góry. Po drugie, między znajdującymi się już na planszy kulkami a naszą wyrzutnią często umieszczone są różnego rodzaju mechaniczne konstrukcje, jak kołowrotki czy ruchome pochylnie. Po trzecie, wszystkie elementy podatne są na siłę grawitacji.

60 różnorodnych poziomów wystarcza na kilka godzin przyjemnej rozrywki. Przepiękna oprawa graficzna potrafi urzec, jednak silnik gry przy większej ilości elementów na planszy często spowalnia, a liczba klatek spada do poziomu poniżej profesjonalnie zaprogramowanej produkcji. Wbudowane pomiędzy poziomami mini-gry oraz bonusy dostępne przez zdobywane w grze gwiazdki sprawnie urozmaicają rozgrywkę.

To wszystko sprawia, że Atlantis: Pearls of the Deep jest jedną z ciekawszych pozycji logicznych na Androida w tym miesiącu. Zwłaszcza, że jest dostępna zupełnie za darmo.

Atlantis: Pearls of the DeepAtlantis: Pearls of the Deep

Atlantis: Pearls of the DeepAtlantis: Pearls of the Deep

Soldier vs Aliens | darmowa | zręcznościowa, strzelanka

Soldier vs Aliens to prosta strzelanka, w której jako ostatni ocalały żołnierz musimy stawić czoła niekończącej się fali zmutowanych obcych.

Zadania, które teoretycznie mamy do wypełnienia w grze, to odbijanie zakładników czy utrzymywanie określonej pozycji, jednak w praktyce sprowadza się to do ciągłej anihilacji kolejnych fal coraz większych i groźniejszych przeciwników. Nasz bohater może poruszać się jedynie po prostej linii w górę i w dół, zmieniając kąt trajektorii lotu wystrzeliwanych pocisków.

Denerwującym rozwiązaniem jest przegrzewanie się broni, jeżeli bez przerwy trzymamy palec na spuście. Najefektywniej jest strzelać w miarowych seriach, ponieważ nawet jeden moment przerwy może spowodować, że nasz dzielny żołnierz zamieni się w pożywny obiad dla wygłodniałych obcych.

Na uwagę zasługuje ręcznie malowana dwuwymiarowa grafika. Sterowanie jest poprawne, lecz przycisk zmiany broni lekko zasłania miejsce dostępne dla wrogów, tworząc niepotrzebny martwy punkt.

Gra sprawdzi się znakomicie na przystanku, czekając na autobus czy też stojąc w dłuższej kolejce. Nie jest to rozbudowana produkcja, jednak spełnia swój cel jako niewielki pożeracz czasu.

Soldier vs Aliens

Soldier vs Aliens

Soldier vs Aliens

Soldier vs Aliens