W App Store jest 775 tysięcy aplikacji. Apple świętuje 40 miliardów pobrań

ipad logo

W Las Vegas startują targi CES 2013, gdzie mnóstwo producentów przedstawi swoje najnowsze urządzenia elektroniczne. Jako że firma Apple nie bierze udziału w tym wydarzeniu, w inny sposób postanowiła zwrócić na siebie uwagę. Na stronie koncernu spod znaku nadgryzionego jabłuszka pojawiła się bardzo interesująca informacja. Okazuje się bowiem, że z App Store pobraliśmy już ponad 40 miliardów aplikacji!

Apple zaznacza, że do tych 40 miliardów pobranych aplikacji nie zostały wliczone ponowne instalacje programów oraz ich aktualizacje. Co ważne i ciekawe, 20 miliardów aplikacji pobraliśmy w ciągu ledwie ubiegłego (2012) roku. W samym grudniu na nasze mobilne urządzenia z jabłuszkiem na obudowie trafiły dwa miliardy programów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że w App Store, sklepie z aplikacjami przeznaczonymi na iOS (iPhone’a, iPada i iPoda) jest już ponad 775 tysięcy programów. Co ciekawe, 300 tysięcy z nich to aplikacje zoptymalizowane pod tablety, czyli iPady.

Eddy Cue z Apple stwierdził, że ubiegły rok był niesamowity dla społeczności deweloperów tworzących programy na iOS. W sumie zarobili oni w App Store ponad siedem miliardów dolarów. A wiele wskazuje na to, że obecny rok będzie pod tym względem jeszcze bardziej owocny, czego deweloperom życzymy.

Warto przypomnieć, że w Google Play jest obecnie ok. 800 tysięcy aplikacji.

źródło, Apple