HTC wycofuje się z rynku flagowców? Wiele wskazuje na to, że na U13 pozostanie w sferze marzeń

HTC to dość specyficzna firma. O ile nie sposób odmówić Tajwańczykom świetnych pomysłów i bogatej przeszłości, o tyle popularność kolejnych urządzeń z charakterystycznym logo raczej nie zachwyca. Według najnowszych informacji, HTC chce zrobić z tym porządek. Rzecz jasna, po swojemu, czyli wspak.

Reklama

Według informacji, do których dotarł serwis Phandroidjest prawdopodobnym, że HTC U13 nie ujrzy światła dziennego. Firma naturalnie ma „plan B”, za jaki można uznać urządzenie ze średniej półki, które być może przejmie szereg rozwiązań, jakie do tej pory były charakterystyczne dla flagowców. Daje to teorię o stworzeniu przez producenta „super-średniaka”, który być może miałby nieco ułatwiony start na rynku.

Reklama

Warto zauważyć, że to HTC było pierwszą firmą, która w 2009 roku zaufała wtenczas nieznanemu ekosystemowi o nazwie Android. Wiele urządzeń producenta trafiało w gusta konsumentów, jednak udana seria zakończyła się już kilka dobrych lat temu. Ironia polega na tym, że HTC nie znalazło się w swojej obecnej sytuacji, bo tworzyło urządzenia złe i nierynkowe. Wręcz przeciwnie. U11, U12+, czy nieco wcześniej HTC One M9, to były urządzenia świetne, które spokojnie mogły ścigać się z konkurencją.

Darren Millar, redaktor Phonearena, który jest źródłem tej informacji, deklaruje, że zamierza spotkać się z przedstawicielami Tajwańczyków przy okazji targów MWC, które odbędą się już w marcu. Autor publikacji kończy swój wpis stwierdzeniem, wedle którego żadna wiążąca decyzja jeszcze nie zapadła. Warto zauważyć też zapowiedź tego, że producent może pokazać „coś jeszcze”, choć jest to typowy ogólnik, bez zarysowania, o jakie urządzenie może chodzić.

Mówiąc szczerze, trudno byłoby mi zrozumieć logikę HTC, gdyby te informacje potwierdziły się. Brak urządzenia flagowego w portfolio zdaje się być czymś nie do pomyślenia. Wystarczy spojrzeć na konkurencję. I wcale nie chodzi mi tutaj o te firmy, które radzą sobie na rynku świetnie. Wydaje się, że fani marki powinni uzbroić się w odrobinę cierpliwości i mieć nadzieję, że HTC ma naprawdę ogromnego asa w rękawie.

źródło: Phandroid, opr. własne

zdjęcie główne: HTC U12+ (fot: Tabletowo.pl)

 1. Może po prostu niech wrócą do korzeni.
  Telefony HTC jeszcze z czasów Windows Mobile 5 i 6 – były świetne, miały rewelacyjną nakładkę. Do tej pory mam HTC Touch HD – w pełni działający.
  Modele z Andrutem tez były świetne – DO CZASU – później zaczeli popełniac każdą możliwą głupotę – co doprowadziło do dzisiejszej sytuacji.
  Może niech wrócą do początku.
  Mam nadzieję, że ich średniak będzie czymś więcej niż kolejnym, nie wyróżniającym się telefonem.
  HTC robi dokładnie to samo co SONY oraz LG – czyli psują świetna markę.

 2. HTC 10 był świetny. Wykonanie w starym stylu, z fantastycznym aparatem który też po m9 kulał. Potem HTC U11 z jeszcze lepszym aparatem wychwalanym i porównywanym z pixelami i słusznie, ale już słabszą delikatniejszą obudową – ogólnie jednak progres był. HTC U 12+ podwójny aparat który tak naprawdę mogli już zaimplemetować w U11 po wyskokach w tym czasie z podwójnymi oczkami Huawei’a. Aparat jednak już bez pomysłu, drugi bez stabilizacji,światło f2,6. Zdjęcia nocne przeciętne. Niczym to nie zachwyciło – z samsungiem 9+ i google pixelami 2 i 3 nie ma startu. Nakładka też już nie zachwycała szybkością i jakością w porównaniu np z Oneplus. HTC U13 – tak mi się wydało po używaniu u12+, że tego nie będzie, albo się mocno zdziwię..szkoda bo od HTC 10 to moje jedne z ulubionych smartfonów były.

  1. Nie wiem skąd te opinie. Testowałem u12+ i dla mnie to najlepszy aparat na rynku. Użytkuje S9, mix2s i nadal mam U11 na codzień i mam zupełnie inne spostrzeżenia. Szkoda jedynie ze dają aktualizacje z opóźnieniem i że u12 nie ma indukcji . HTC powinno połączyc się z Asusem i przy ich marketingu szybko stanęło by na nogi

   1. Stąd te opinie że każdy ma swoje zdanie i porównania HTC U12+ miałem kilka miesięcy i jest to bardzo dobry aparat ale tylko dobry i nie ma startu według mnie chociażby do Pixela 2 w słabszych warunkach świetlnych. Nie mówiąc już o trybie night sight z Pixela 3 który też miałem na dwójce. Note 9 też go zjada. Mówimy o natywnej aplikacji aparat na HTC nie porcie google camera bo tego nie sprawdzałem i zdjęciach w automacie.Tyle.

 3. Pewnie kupili od Qualcoma trochę Snapdragonów 400 które zalegały w magazynie i teraz muszą je wpakować do jakichś nowych modeli i wcisnąć je ludziom którzy nie mają żadnej wiedzy technologicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama