HTC wycofuje się z rynku flagowców? Wiele wskazuje na to, że na U13 pozostanie w sferze marzeń

HTC to dość specyficzna firma. O ile nie sposób odmówić Tajwańczykom świetnych pomysłów i bogatej przeszłości, o tyle popularność kolejnych urządzeń z charakterystycznym logo raczej nie zachwyca. Według najnowszych informacji, HTC chce zrobić z tym porządek. Rzecz jasna, po swojemu, czyli wspak.

Według informacji, do których dotarł serwis Phandroidjest prawdopodobnym, że HTC U13 nie ujrzy światła dziennego. Firma naturalnie ma „plan B”, za jaki można uznać urządzenie ze średniej półki, które być może przejmie szereg rozwiązań, jakie do tej pory były charakterystyczne dla flagowców. Daje to teorię o stworzeniu przez producenta „super-średniaka”, który być może miałby nieco ułatwiony start na rynku.

Warto zauważyć, że to HTC było pierwszą firmą, która w 2009 roku zaufała wtenczas nieznanemu ekosystemowi o nazwie Android. Wiele urządzeń producenta trafiało w gusta konsumentów, jednak udana seria zakończyła się już kilka dobrych lat temu. Ironia polega na tym, że HTC nie znalazło się w swojej obecnej sytuacji, bo tworzyło urządzenia złe i nierynkowe. Wręcz przeciwnie. U11, U12+, czy nieco wcześniej HTC One M9, to były urządzenia świetne, które spokojnie mogły ścigać się z konkurencją.

Darren Millar, redaktor Phonearena, który jest źródłem tej informacji, deklaruje, że zamierza spotkać się z przedstawicielami Tajwańczyków przy okazji targów MWC, które odbędą się już w marcu. Autor publikacji kończy swój wpis stwierdzeniem, wedle którego żadna wiążąca decyzja jeszcze nie zapadła. Warto zauważyć też zapowiedź tego, że producent może pokazać „coś jeszcze”, choć jest to typowy ogólnik, bez zarysowania, o jakie urządzenie może chodzić.

Mówiąc szczerze, trudno byłoby mi zrozumieć logikę HTC, gdyby te informacje potwierdziły się. Brak urządzenia flagowego w portfolio zdaje się być czymś nie do pomyślenia. Wystarczy spojrzeć na konkurencję. I wcale nie chodzi mi tutaj o te firmy, które radzą sobie na rynku świetnie. Wydaje się, że fani marki powinni uzbroić się w odrobinę cierpliwości i mieć nadzieję, że HTC ma naprawdę ogromnego asa w rękawie.

źródło: Phandroid, opr. własne

zdjęcie główne: HTC U12+ (fot: Tabletowo.pl)