W 2016 roku co trzeci sprzedany smartfon będzie posiadać dual SIM | Tabletowo.pl

W 2016 roku co trzeci sprzedany smartfon będzie posiadać dual SIM

Oczywiście najwięcej takich urządzeń zostanie kupionych w Chinach i Indiach

Dołącz do dyskusji 0

Coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie swoich smartfonów z dual SIM na pokładzie. Niewątpliwie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w krajach rozwijających się – tutaj prym wiodą Chiny oraz Indie, czyli najważniejsze kraje dla przemysłu urządzeń mobilnych. W następnym roku takie telefony staną się jeszcze popularniejsze.

Strategy Analitycs podaje, że w 2016 roku ludzie kupią 1,6 miliarda smartfonów. Z tego aż 514 milionów mają stanowić urządzenia ze slotem na dwie karty SIM – dla porównania w 2015 na rynek ma trafić „zaledwie” 431 milionów takich telefonów. Wzrost wyniesie 19 procent.

Oczywiście najważniejszymi rynkami zbytu takich modeli będą dwa azjatyckie państwa: Indie oraz Chiny. W obu krajach ludzie chętnie kupują telefony dual SIM, ponieważ mogą wówczas wybrać dwóch różnych operatorów, oferujących najkorzystniejsze oferty na rozmowy, SMS-y czy pakiety danych komórkowych.

Pośród najważniejszych producentów takiego sprzętu, Strategy Analitycs wymieniło Samsunga, Micromaxa i Lenovo, którzy inwestują sporo pieniędzy w rozwój smartfonów z dual SIM. Z kolei jako największego przegranego tego segmentu wymienia się Apple. W końcu nie zapowiada się, aby nowy iPhone był dostępny w wersji na dwie karty SIM – przez to firma z Cupertino traci dużo klientów.

źródło: DigiTimes przez Pocketnow

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona