W 2014 roku Samsung postawi głównie na większe tablety? Wśród nich 12,2″ i 13,3″

Koreański portal ET News ma dla nas interesujące wieści dotyczące planów sprzedażowych i wydawniczych Samsunga na bieżący i przyszły rok.

Zacznijmy od liczb. Z opublikowanych przez źródło danych wynika, że w kończącym się już roku (kiedy minęły te miesiące…?) Samsung chce dostarczyć na rynek do 42 milionów tabletów. Daje to wzrost o ponad 100%, biorąc pod uwagę poprzedni rok, kiedy to na rynek trafiło około 20 milionów urządzeń tego typu, pochodzących od koreańskiego koncernu.

W planach wydawniczych z kolei mamy do czynienia z ciekawymi zmianami względem bieżącego roku. W ostatnich miesiącach firma skupiła się głównie na podstawowych tabletach, mając w ofercie tak naprawdę jeden high-endowy produkt, właściwie dopiero co zaprezentowany: Galaxy Note 10.1 2014. W przyszłym roku ma się to zmienić.

Jeśli by wierzyć opublikowanym informacjom, Samsung zamierza przedstawić światu dwa większe tablety. Od dłuższego czasu mówi się, że producent wkrótce zaprezentuje Galaxy Note 12.2. Ale oprócz niego ma w zanadrzu podobno również jeszcze większy sprzęt – w postaci 13,3-calowego tabletu. Być może doczekamy się wreszcie sprzętu z dual bootem – Windows RT i Androidem, na temat którego w sieci od miesięcy można znaleźć wstępne i całkowicie niepotwierdzone informacje.

I tak wchodzimy z plotkami w 2014 rok, który zapowiada się jeszcze ciekawiej niż ten, który już niebawem pożegnamy. Tym bardziej, że coraz wyraźniej będzie się zacierała granica między tabletami a ultrabookami i smartfonami a tabletofonami. Coś czuję, że będzie się działo!

źródło