W 2014 roku rynek gier przeznaczonych wyłącznie na tablety będzie warty 3 miliardy dolarów - Tabletowo.pl

W 2014 roku rynek gier przeznaczonych wyłącznie na tablety będzie warty 3 miliardy dolarów

Tabletowo.pl W 2014 roku rynek gier przeznaczonych wyłącznie na tablety będzie warty 3 miliardy dolarów Ciekawostki

Z badań Juniper Research wynika, że w 2014 roku rynek gier przeznaczonych wyłącznie na tablety będzie wart 3 miliardy dolarów. Dwa lata później, w 2016 roku, co trzecia produkowana gra na platformy mobilne będzie zaprojektowana specjalnie na tablety.

Kwota 3,1 miliarda dolarów pochodzić będzie nie tylko ze sprzedaży gier na urządzenia, ale także ze sprzedaży dodatkowych bonusów już wewnątrz gry (takich jak lepsze wyposażenie postaci, nowe mapy, bronie, poziomy i tym podobne).

Autorzy raportu twierdzą, że tablety są doskonałymi  sprzętami do gier, zważywszy między innymi na ich duży wyświetlacz, obsługę multitouch oraz dobrze dobranych podzespołów. Innym atutem tabletów według Juniper Research jest fakt,że przeważnie dochód posiadacza takiego urządzenia jest wyższy od „przeciętnego zjadacza chleba”.

Przewiduje się, że tylko w tym roku swoich nabywców znajdzie od 120 do 150 milionów urządzeń  (z czego tablety od Apple’a  mają stanowić od 40 do 50% tej liczby).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona