W 2014 roku Asus ma dostarczyć na rynek 12 milionów tabletów - Tabletowo.pl

W 2014 roku Asus ma dostarczyć na rynek 12 milionów tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Asus jest firmą, która swego czasu kojarzona była głównie z produkcji netbooków z serii Eee PC. Gdy netbooki zaczęły wymierać, była pierwszą firmą, która zaproponowała połączenie tabletu i netbooka w jednym urządzeniu, czyli hybrydowy tablet – z odłączaną klawiaturą w postaci stacji dokującej. Na rynku tabletów Asus radzi sobie bardzo dobrze – jest trzecim producentem pod względem udziałów w rynku (po Apple i Samsungu). Aktualnie ma 7,5% udziałów w rynku. Z informacji opublikowanych przez Digitimes wynika, że w przyszłym roku Asus dostarczy na rynek około 12 milionów tego typu urządzeń. Czyli podobną ilość, co w kończącym się roku.

W bieżącym roku Asus ma dostarczyć w sumie 12,1 miliona tabletów. Co ciekawe, oczekiwania co do przyszłego roku wcale nie są większe. Digitimes informuje, że ma to być również powyżej 12 milionów sztuk – w dodatku mimo niepewności co do współpracy z Google (nie wiadomo bowiem czy kolejny 7-calowy Nexus będzie pochodził z fabryk Asusa, czy już nie – pojawia się w ten kwestii wiele sprzecznych opinii).

Co ciekawe, to nie na tabletach Asus zamierza skupić największą uwagę w nadchodzącym 2014 roku, a na smartfonach, których chce wprowadzić na rynek ponad pięć milionów. Nowe modele mają zadebiutować już w styczniu podczas targów CES 2014 w Las Vegas.

Asus ma rozwijać dwie serie produktów: Padfone i Fonepad, ale również wprowadzić nową: MeMOfone. Urządzenia te, podobnie jak tablety z serii MeMO Pad, mają się charakteryzować dobrymi parametrami technicznymi za niewielkie pieniądze i mają być przeznaczone przede wszystkim na rynek chiński (ciekawe jak poradzi sobie w starciu z ZTE, Lenovo, Xiaomi czy Huawei), rosyjski, brazylijski oraz azjatycki.

Jak pod koniec każdego roku, także i teraz jestem bardzo ciekawa co nam przyniesie kolejnych dwanaście miesięcy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona