W 2014 roku Asus chce sprzedać 5 mln urządzeń ZenFone | Tabletowo.pl

W 2014 roku Asus chce sprzedać 5 mln urządzeń ZenFone

Dołącz do dyskusji 0

Asus-ZenFone-6-5

Na początku roku, na targach CES Asus zaprezentował urządzenia z rodziny ZenFone. W głównej mierze to tabletofony i jeden budżetowy smartfon. My naturalnie skupimy się na dwóch sprzętach, które mają 5 i 6-calowy ekran i są już dostępne na Tajwanie.

ZenFone 6 to wydatek około 230 dolarów (6990 TWD). To o 31 dolarów więcej od ceny podanej w styczniu na CES. Z kolei ZenFone 5 kosztuje 166 dolarów (4990 TWD), w styczniu wyceniano go na 149 dolarów. Tajwan jest rodzimym krajem Asusa i naturalnie pierwszym miejscem dostępności tytułowych urządzeń. Następnym krajem najprawdopodobniej będą Chiny i inne Azjatyckie kraje.

Można powiedzieć, że ceny nie są zaporowe, a urządzenia są ciekawe. Gwoli przypomnienia ZenFone 6 i ZenFone 5 charakteryzują się procesorem Intel Atom Z2580 (2 x 2 GHz). Ekrany mają rozdzielczość HD, a o przekątnych mówią nam cyferki w nazwie, a więc 5″ i 6″. Asus już na początku roku zapewniał, że urządzenia dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida, póki co ZenFone napędzany jest Androidem 4.3.

David Chang, CFO Asusa „przewiduje”, że jego firmie uda się sprzedać 5 milionów urządzeń z serii ZenFone. Nie określa się przy tym konkretnych modeli, a może to mieć znaczenie. ZenFone to nie tylko phablety, ale też bardzo tani smartfon o 4-calowym wyświetlaczu. Ma on kosztować około 100 dolarów i może być strzałem w dziesiątkę.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona