VTech zapowiada 3 nowe tablety dla dzieci: InnoTab MAX, 3S i 3 Plus - czy one mają sens? | Tabletowo.pl

VTech zapowiada 3 nowe tablety dla dzieci: InnoTab MAX, 3S i 3 Plus – czy one mają sens?

Dołącz do dyskusji 0

Gdy pierwszy raz zobaczyłem tablety specjalnie tworzone dla dzieci to muszę przyznać, że się uśmiechnąłem i stwierdziłem, że chyba idziemy w złym kierunku. Jednak potem słyszałem o nowych urządzeniach tego typu i planach niektórych firm, żeby pokazać się w tej niszy. Rozumiem, że niektórzy producenci chcą być dostępni w każdym segmencie rynku, ale czy to ma sens?

Piszę ten wpis, ponieważ firma VTech zapowiedziała 3 nowe tablety przeznaczone dla młodszych odbiorców. InnoTab 3 Plus to najtańsza opcja, dalej jest InnoTab 3S Plus, który posiada WiFi. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem z tej trójki będzie InnoTab MAX z szybkim WiFi. Poza tym wszystkie pracują pod kontrolą Androida oraz mają 7-calowe ekrany i wielordzeniowe procesory. Niestety na razie nie ma więcej informacji o tych produktach. Przeznaczone są one dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat i oferują wiele funkcji oraz aplikacji specjalnie dla nich. 3 Plus oraz 3S Plus mają pojawić się na rynku niedługo, a MAX dopiero jesienią. Jeśli interesujecie się takimi urządzeniami to zobaczcie również „Przegląd tabletów dla dzieci„.

Ja jednak chciałbym Was zapytać co sądzicie o takich tabletach? Ja rodzicem jeszcze nie jestem, ale pracuję trochę z dziećmi oraz młodzieżą i nie widzę sensu w kupowaniu takich urządzeń. Zdaje sobie sprawę, że coraz młodsi użytkownicy korzystają z dobrodziejstw elektroniki, ale tablety dla 2-letnich dzieci nie mają dla mnie kompletnie sensu. Już wolałbym kupić normalnego budżetowca z Androidem i ściągnąć odpowiednie aplikacje edukacyjne. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona