Ciekawa usługa dla właścicieli VR – Viveport Infinity od kwietnia dostępne w Polsce

Usługi abonamentowe to coraz częstszy sposób na dostarczanie rozrywki klientom. Takie serwisy jak Netflix czy HBO GO stały się dla większości z nas codziennością, a powoli tego typu usługi pojawiają się coraz śmielej na rynku gier wideo. Już teraz możemy stać się abonamentami Xbox Game Pass czy Origin Access, które dają nam dostęp do coraz liczniejszej biblioteki gier. Kwestią czasu było pojawienie się takiej usługi dla graczy korzystających z gogli wirtualnej rzeczywistości.

HTC jakiś czas temu uruchomiło pierwszą na świecie usługę z nieograniczonym dostępem do treści VR takich jak gry i aplikacje. Serwis ten nazywa się Viveport Infinity i działa na podstawie abonamentu, a już od 2 kwietnia będzie on dostępny w naszym kraju. Ceny na pierwszy rzut oka mogą się wydawać dość wysokie – 69 zł za miesiąc lub 529 zł za rok, ale gdy przyjrzymy się ofercie serwisu, to możemy zmienić zdanie. Już teraz można się tam doliczyć ponad 600 aplikacji i gier, a liczba ta systematycznie rośnie.

Reklama

Na jakich goglach usługa Viveport Infinity jest dostępna? Na każdych opartych na platformie Wave, czyli między innymi HTC Vive czy Oculus Rift. Warto dodać, że z okazji premiery usługi przygotowano na dni od 2 do 7 kwietnia spore przeceny na ponad 100 różnych tytułów. Dla wykupujących abonament, z każdym nowym miesiącem będą rozdawane kody z 10% rabatem na zakupy w sklepie Viveport. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, to dla nowych klientów jest opcja darmowego okresu próbnego, by móc samemu przetestować usługę.

A czy wam podoba się pomysł na taką usługę abonamentową z treściami VR, a może sami macie zamiar z niej skorzystać? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach!