Zapraszam do licytacji na RAM w smartfonach. Vivo daje 10 GB, kto da więcej?

Jeden z liczących się na Dalekim Wschodzie producentów smartfonów, marka Vivo, zamierza wprowadzić na rynek smartfon z 10 GB pamięci RAM. Jako że cyferki są przecież najważniejsze, czekamy na odpowiedź innych chińskich firm. 

10 GB w smartfonie to sporo miejsca na operacje systemowe. Można założyć, że dysponując takim zapleczem, smartfon powinien całymi tygodniami trzymać aplikacje czuwające w tle. Nie zależy to jednak tylko od ilości RAM-u, ale też i od innych czynników. Dlatego sam fakt, że jakiś smartfon dysponuje większą pamięcią, jeszcze nie oznacza, że nie będzie niczego „zapominał”.

Najwyraźniej nie przeszkadza to Vivo nad rozpoczęciem prac nad następcą modelu Xplay 6, gdzie zastosowano 6 GB RAM. Od kolejnego przedstawiciela flagowej linii należałoby oczekiwać jakiejś poprawy, postępu. Zatem zdecydowano się podobno na zwiększenie ilości dostępnej pamięci tymczasowej.

Nowy smartfon ma nazywać się Vivo Xplay 7 i oprócz 10 GB RAM dostanie najwyższy procesor Qualcomma – Snapdragona 845 i wyświetlacz 4K z wysokim stosunkiem powierzchni ekranu do przedniego panelu urządzenia (92,9%). Zminimalizowanie ramek ma być możliwe dzięki zastosowaniu czytnika odcisków palców ukrytego tuż pod ekranem – tak jak w modelu X20 Plus UD.

Smartfon ma pojawić się w dwóch odmianach – z 256 GB pamięci wewnętrznej oraz z 512 GB. W raporcie, na który powołuje się redakcja Phone Radar, pojawia się również informacja o wyposażeniu Vivo Xplay 7 w podwójny aparat z bezstratnym zoomem.

Trudno potwierdzić te rewelacje. Powyższe zdjęcia wydają się być prawdziwe, ale dopóki Vivo nie przekaże oficjalnego stanowiska (a stanie się to nieprędko), jesteśmy zdani na domysły i tego typu przecieki. Jeśli jednak to wszystko prawda i chiński producent rzeczywiście szykuje się do uderzenia na rynek ze smartfonem wyposażonym w 10 GB RAM, czekają nas ciekawe czasy. Czasy, w których producenci smartfonów zaczną przerzucać się pamięcią dostępną dla użytkowników ich urządzeń.

Jak myślicie, kiedy w tej wojnie będzie już o jedną kość RAM-u za daleko?

 

źródło: PhoneRadar przez GizChina, FoneArena