Vivo Xplay 6 ze Snapdragonem 821, baterią 4000 mAh oraz 6 GB pamięci RAM, zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Chińscy producenci w natarciu. Tak można by w skrócie przedstawić obecną sytuację na mobilnym rynku. Do tego grona dołącza także Vivo, które oprócz prezentacji nowych smartfonów X9 i X9 Plus chce, jeszcze w tym miesiącu, zaprezentować następcę zakrzywionego modelu Xplay 5.

Vivo Xplay 6, bo właśnie o nim mowa, ma być kolejną propozycją w portfolio chińskiego producenta. Jeżeli wierzyć pojawiającym się w sieci przeciekom, to ten smartfon, zaprezentuje nam imponującą specyfikację.

Nowy model Vivo ma zostać wyposażony w ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli). Sercem tego urządzenia ma być czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821, a towarzyszyć mu będzie układ graficzny Adreno 530. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy 6 GB pamięci RAM, a także 128 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon dostanie również pojemną baterię 4000 mAh, a całość będzie pracować pod kontrolą FunTouch OS w wersji 3.0, opartego na platformie Android.

Nieznane są pozostałe szczegóły specyfikacji. Można jedynie przypuszczać, że podobnie jak jego poprzednik, czyli model Xplay 5, zostanie on wyposażony w czytnik linii papilarnych (na tylnym panelu), szybkie ładowanie oraz wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED. Urządzenie zapewne w całości zostanie wykonane z aluminium i szkła – jak przystało na model z tzw. wyższej półki.

Vivo Xplay 6 zaprezentuje się w pełnej okazałości jeszcze w tym miesiącu, a do sprzedaży trafi już w grudniu. Niestety, na chwilę obecną nie znamy ani ceny, ani dostępności tego modelu. Zapewne pozostałe szczegóły, poznamy dopiero w dniu premiery.

* Na obrazku wyróżniającym Vivo Xplay 5

Źródło: PhoneArena