Vivo XPlay 5 będzie pierwszym smartfonem z 6GB pamięci RAM

W sieci pojawiła się oficjalna grafika zapowiadająca Vivo XPlay. Dzięki niej jesteśmy pewni, że będzie to bez wątpienia bardzo wydajny smartfon z aż 6GB pamięci RAM!

Wcześniejsze plotki sugerowały, że Vivo XPlay 5 będzie posiadał 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1440 pikseli z zakrzywieniem na dwa boki, podobnie, jak w Samsungu Galaxy S6 Edge Plus. Do dyspozycji użytkowników zostanie przeznaczony 16-megapikselowy aparat główny oraz 8-megapikselowa matryca na przodzie, zaś całość ma dopełnić potężny akumulator o pojemności 4300 mAh.

Tyle plotek, przejdźmy do tego, co jest pewne. Na oficjalnej grafice opublikowanej przez Vivo wyraźnie widać, że XPlay 5 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 820 wraz z 6GB pamięci RAM. Smartfon zostanie zaprezentowany już 1 marca, wtedy okaże się jak faktycznie będzie wyglądała pełna specyfikacja.

Jak myślicie, czy umieszczanie aż 6GB pamięci RAM w smartfonach jest konieczne? Może producenci powinni bardziej skupić się na optymalizacji systemu niż dodawaniu kolejnych gigabajtów pamięci? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: androidheadlines